Yaşam savunucusu, demokrat haber portalı...

Ana Sayfa Politika Güncel Ekonomi Sağlık Ara/Bul Bize Yazın Son Dakika
Dış Haber Magazin Medya Teknoloji Spor Kültür Sanat Linkler Günün Haberleri
 
58858 - 26-05-2015 - 20:14:00
Sonunda bu da oldu: Valilikten HDP'ye yönelik bardağı taşıran açık tahrik
[Sesonline] Sonunda bu da oldu. İstanbul Valiliği, özellikle Taksim taleplerine karşı sürekli miting alanı olarak gösterdiği Kazlıçeşme'yi HDP istedi diye miting alanı olmaktan çıkardı. İstanbul Valiliği, "Kazlıçeşme alanı, 2911 yasa kapsamında belirlenen gösteri alanlarından değildir" şeklinde açıklama yaptı. Seçim kampanyası kapsamında HDP'nin izin verilmeyen mitingine birkaç yüz metre mesafedeki Yenikapı'da ise, aynı gün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı İstanbul'ın Fethi kutlama programı gerçekleştirilecek. İstanbul Valiliği tahrik içeren açıklamasına bir de şu çağrıyı ekledi: "Zeytinburnu İlçe Seçim Kurulu'nca da Kazlıçeşme'de miting yapılmasına izin verilmediği bilgisi edinilmiştir. Tarihimizin övünç sayfalarından birisi olan Fetih Günü'nü, anlam ve önemine yakışır bir şekilde milletçe coşku ve heyecanla kutlamak üzere tüm halkımızı davet ediyoruz." Halkları Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin 30 Mayıs'ta Kazlıçeşme'de yapmayı planladığı İstanbul mitingine izin verilmemesiyle ilgili olarak, "Miting yapmak her partinin hakkıdır. Bir parti için çalışmak herkesin hakkıdır. Sadece kimin değil biliyor musunuz? Cumhurbaşkanı'nın! Sadece ona yasaktır siyasi mitingler yapmak" ifadelerini kullandı. Demirtaş, HDP'nin tüm bu yapılanlara rağmen "oy patlaması" yapacağını da dile getirdi. Öte yandan, aralarında Prof. Dr. Gençay Gürsoy, Prof. Dr. Ali Nesin, Prof. Dr. Ahmet İnsel, Prof. Dr. Raşit Tükel, Prof. Dr. Taner Timur, Jülide Kural, Kadir İnanır, Tilbe Saran, İbrahim Betil, Vedat Türkali, İsmail Beşikçi, Zülfü Livaneli, Turgut Kazan, Çiğdem Aydın, Arzu Çerkezoğlu, Aziz Çelik ve Cevat Öneş'in de bulunduğu 200 yazar, aydın ve sanatçı, hükümeti uyararak şunları ifade etti: "Ülkemiz bir süreden beri temel hukuk sınırlarını çiğneyen olağandışı bir rejimle idare edilmektedir. Hukuk sistemine 'paralel yapı' ile mücadele gerekçesiyle yapılan müdahalelerle yargı bağımsızlığı ortadan kaldırılmış, iktidarın denetlenmesi imkânsızlaştırılmış, hukuk kurallarını hiçe sayan Saray'ın yönlendirdiği yeni bir vesayet rejimi oluşturulmuştur. ...Hükümeti, Cumhurbaşkanı'nın toplumsal barışı ve hukuku hiçe sayan müdahalelerine teslim olmayarak, acilen huzurlu ve güvenli bir seçim ortamı sağlamaya çağırıyoruz..."
[Haberin Devamı..]


58857 - 25-05-2015 - 14:45:00
Yerel seçimler: İspanya'da Podemos, 'yapabiliriz' dedi ve yapmaya başladı
[Sesonline] MADRİD/İSPANYA- Podemos, Madrid ve Barcelona'da aldığı sonuçlarla yerel yönetimlerde koalisyonu zorunlu kıldı. İspanya’da dün yapılan yerel seçimlerin kesinleşmeyen sonuçlarına göre, iktidardaki Halk Partisi (PP) güç kaybetse de birinciliği elde etti. Ekonomik krizle ortaya çıkan ve ilk kez seçimlere katılan Podemos hem başkent Madrid'de hem de Barcelona'da dengeleri altüst etti. İspanyolca 'Yapabiliriz' anlamına gelen Podemos, bu başarısıyla yerel yönetimlerde koalisyonu zorunlu kıldı. Dünya medyası Podemos için, Yunanistan seçimlerinden zaferle çıkan Syriza'yı örnek gösterdi.
[Haberin Devamı..]

58856 - 25-05-2015 - 13:16:00
Fransa kazandı: Altın Palmiye Jacques Audiard'in oldu...
[Sesonline] Bu yıl 68’incisi düzenlenen Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye’yi “Dheepan” filmiyle Fransız yönetmen Jacques Audiard aldı. 68’inci Cannes Film Festivali’nin kazananları dün akşam düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Altın Palmiye’yi “Dheepan” filmiyle Fransız yönetmen Jacques Audiard aldı. Jüri Büyük Ödülü’nü Macar yönetmen László Nemes “Son of Saul” filmiyle alırken “En İyi Yönetmen Ödülü”ne Çinli Hou Hsiao-hsien değer görüldü. “En İyi Kadın Oyuncu Ödülü” Rooney Mara ve Emmanuelle Bercot arasında paylaştırılırken “En İyi Erkek Oyuncu” ise Fransız aktör Vincent Lindon oldu. Festivalde onur ödülü ise Fransız sinemacı Agnes Varda’ya sunuldu. Varda bu ödüle değer görülen ilk kadın sinemacı.
[Haberin Devamı..] 58854 - 23-05-2015 - 18:34:00
'Türkiye'deki atmosfer alışılmadık biçimde tehlikeli ve korku verici'
[Sesonline] Dünyaca ünlü medya kuruluşlarından New York Times gazetesi Yazı Kurulu tarafından yapılan Türkiye değerlendirmesinde 'Erdoğan doğruyu söyleyenlere karşı giderek hasmane bir tavır takınıyor' denildi. New York Times Yazı Kurulu, seçimlere sayılı günler kala Türkiye’de yaşanan son gelişmelerle ilgili “Türkiye üzerindeki kara bulutlar” başlıklı bir yazı kaleme aldı. Yazıda, "Türkiye geçmişte de çetin siyasi kampanyalar görmüştü. Ama bu seferki özellikle tehlikeli ve atmosfer alışılmadık biçimde karanlık ve korku verici. Sayın Erdoğan doğruyu söyleyenlere karşı giderek hasmane bir tavır takınıyor gibi. ABD ve Türkiye'nin diğer NATO müttefikleri, onu bu yıkıcı yoldan geri döndürmeye çalışmalı" denildi. New York Times’ın internet sitesinde ve bugünkü New York baskısında yayımlanan “Türkiye üzerindeki kara bulutlar” başlıklı yazı şöyle:
[Haberin Devamı..]58853 - 22-05-2015 - 13:29:00
Yoksullukta dünyanın en kötü üçüncü ülkesi Türkiye
[Sesonline] OECD 'Eşitsizlik Raporu'na göre Türkiye, yoksulluk oranında 34 ülkeyi geride bıraktı ve 'en kötü' üçüncü ülke oldu. OECD’nin raporu dünyada yoksulluğun arttığını ortaya koydu. Türkiye’nin gençleri bu artıştan daha çok etkilendi ve yüzde 28.5 yoksulluk oranı ile 34 OECD ülkesini geride bıraktı. OECD eşitsizlik raporu tüm ülkeler için alarm veriyor. En zengin yüzde 10’u oluşturanların gelirden aldıkları pay en yoksul yüzde 10’un tam 9.6 katı. 1980’ler de bu oran 7 kat, 2000’lerde ise 9 kattı. OECD kayıtları tutulmaya başladığından bu yana en yüksek oran bu. Türkiye’de de eşitsizlikte iyileşme yok. Yoksulluk oranını belirleyen ve 0-1 arasında değer alan "gini" katsayısına göre yoksulluk sıralamasında Türkiye 34 üye ülke arasında en kötü üçüncü ülke. En zengin yüzde 10 ile en yoksul yüzde 10’un gelir farkında ise Türkiye dördüncü sırada. En kötü veri ise gençlerde.
[Haberin Devamı..]58852 - 20-05-2015 - 14:15:00
'Türk Metal bizim değil işverenin yanında': Ford Otosan'da da üretim durdu
[Sesonline] BURSA- Ford Otosan işçileri yarın sabah eyleme başlıyor. Metal işkolundaki işçi direnişi yayılıyor. Kocaeli Ford Otosan’da da işçiler eyleme çıkıyor. Açıklama yapan işçiler taleplerinin kabul edilmesini istedi. Ford Otosan yönetimi de eylemin ardından üretime ara verdiklerini açıkladı. İşçiler ise direnişte ısrar ettiklerini belirterek yarınki toplanma yerlerini değiştirdi. ursa'da geçen hafta Perşembe günü Renault Otomotiv Fabrikası'nda başlayan, ardından Tofaş ve başka fabrikalara da yayılan metal işçilerinin eylemi genişleyerek sürüyor. Renault, Tofaş, Coşkunöz, Mako'nun ardından Ototrim, Delphi, Valeo ve Kocaeli'deki Ford Otosan işçileri de iş bırakacaklarını duyurdu. İşçilere destek ise artıyor... Türk Metal Sendikasından direnişteki işçilere tepki: "İş yerlerini panayır alanı yaptılar, çekirdek çitliyorlar!.." Otomativ işçileri ise; Türk Metal Sendikası'na öfkeli: "Bizim değil, işverenin yanındalar!.." DİSK'e bağlı (Kemal Türkler'in Maden-İş'inin devamcısı) Birleşik Metal İş Sendikası ise, Bursa'daki işçi direnişiyle dayanışma eylemlerini aralıksız sürdürüyor... [» Metal işkolu işçilerinin direnişi büyüyor: Renault ve Tofaş'ta üretim durdu]
[Haberin Devamı..]


58851 - 20-05-2015 - 11:35:00
Kılıçdaroğlu: ‘AKP oy kaybettikçe provokasyonlar artacak...’
[Sesonline] ANKARA- Halkların Demokratik Partisi (HDP)’ye Mersin ve Adana’da yapılan bombalısaldırılara tepki gösteren Kılıçdaroğlu, ‘AKP oy kaybettikçe bu tür olaylar büyüyebilir’ değerlendirmesinde bulundu. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin oy oranına ilişkin olarak, “Yüzde 30’u geçtik. Seçimlere kadar yüzde 35’i yakalayacağız” dedi. Kılıçdaroğlu, yarın İstanbul’da açıklayacağı ve ‘Yüzyılın Projesi' olarak nitelendirdiği seçim vaadiyle ilgili de “Gerçekten yüzyılın projesi, ekonomi dolayısıyla istihdamı da kapsayan bir proje. Derinliği olan bir proje, uçuk kaçık bir proje değil. İnanarak ‘Yüzyılın Projesi’ diyoruz. Toplumun tüm kesimlerine hitap edecek bir proje” demekle yetindi. HDP’ye yönelik saldırıların ‘sıradan vatandaş işi olmadığını’ belirten Kılıçdaroğlu, “Seçim güvenliği konusunda endişe gerçeğe dönüşürse iktidar sorgulanır” uyarısında bulundu. “CHP iktidarında MİT TIR’ları da gidip gelmeyecek” diyen Kılıçdaroğlu, “Filmleri var, kamyonlardaki kasaların nasıl açıldığının, bombaların görüntüleri var. Ben de seyrettim” ifadesini kullandı. [»VİDEO: OY VER SANDIĞINA SAHİP ÇIK! (Oy ve Ötesi...)]
[Haberin Devamı..]58847 - 17-05-2015 - 00:32:00
Metal işkolu işçilerinin direnişi büyüyor: Renault ve Tofaş'ta üretim durdu
[Sesonline] BURSA- TÜRKİYE’nin en önemli otomotiv şirketlerinden ordu şirketi, Oyak Renault ve Tofaş’ta çalışan işçilerin ücret artışı isteği ve Türk Metal Sendikası'nın tutumuna karşı başlattıkları ve üretimin durmasına neden olan eylem devam ederken, iki fabrika yönetimi de dün gece üretime ara verildiğini açıkladı. Türk Metal Sendikası'nın örgütlü bulunduğu Bocsh'ta çalışan işçilere geçen nisan ayında 3 yılı kapsayacak toplu sözleşmede yüksek oranda zam verilmesi, Oyak Renault ve TOFAŞ başta olmak üzere aynı sendikanın örgütlü bulunduğu otomotiv ve yedek parça fabrikalarındaki yaklaşık 20 bin işçinin tepkisine yol açtı. Fabrikalardaki işçiler sözleşmelerinin yenilenmesini isteyerek olumsuzluktan sorumlu tuttukları sendikadan istifa etme sürecine girdi. Ardından geçtiğimiz perşembe gecesi Oyak Renault'ta vardiyaya giren işçiler işbaşı yapmazken, çıkan işçiler de fabrika önünde eyleme başladı. Oyak Renault’taki bu eylemle her saat bantlarıdan 59 otomobil çıkan dev fabrikada üretim durdu. DAYANIŞMA EYLEMLERİ ARTIYOR: DİSK'e bağlı Birleşik Metal-İş Sendikası Kemal Türkler'in efsanevi Maden-İş'inin devamcısı) Renault işçileriyle dayanışmak için örgütlü olduğu işyerlerinde destek eylemleri yapıyor.İşçiler, Türk Metal Sendikası'ndan toplu istifaya başladı...
[Haberin Devamı..]


58845 - 14-05-2015 - 11:31:00
HRW: 'Soma katliamında adaletin işlemesine AKP Hükümeti engel oluyor'
[Sesonline] İnsan Hakları İzleme Örgütü (Human Rights Watch) Soma’da 301 madencinin ölümüyle sonuçlanan facianın yıldönümünde yayımladığı bildiride, “Mağdurlar ve mağdur aileleri için adaletin tam anlamıyla tecelli etmesini Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP)hükümeti engelliyor” dedi. HRW Türkiye uzmanı Emma Sinclair-Webb imzalı yazıda, “savcılık makamının, özel bir şirket tarafından işletilen madeni teftiş etmek ve gözlemlemekle görevli devlet denetçilerinin ve resmi kurumların bu görevlerinin ifasındaki çok sayıdaki ihmallerine yönelik soruşturma açma talebini, Çalışma ve Sosyal Güvenlik ile Enerji ve Tabii Kaynaklar bakanlarının her ikisinin de reddettiği” belirtildi.
[Haberin Devamı..]58844 - 13-05-2015 - 11:28:00
Halk protesto etti: AKP mahkûm darbeci için zoraki devlet töreni düzenletti
[Sesonline] ANKARA- Rütbesi "er"liğe indirilen, müebbet hapse mahkum (Yargıtay onayı bekliyordu) 12 Eylül 1980 askeri darbesinin lideri diktatör Kenan Evren, askeri törenle kendi yaptırdığı Devlet Mezarlığı’na defnedildi. AKP Hükümeti, sivil toplum örgütlerince önceden uyarıldığı halde "devlet töreni" yasasından değişiklik yapmadı ve darbeciye "devlet töreni"düzenletti. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Türkiye’nin demokrasi tarihine en büyük darbeyi vuranlardan birinin Evren olduğunu" belirterek “Hem uygulamaları, hem fikriyatı açısından günümüzün Kenan Evren’i Erdoğan. Söylemlerini karşılaştırın, büyük benzerlikler bulacaksınız” şeklinde konuştu. Törene iktidar ve muhalefet partileri temsilcileri katılmadı, 9 Mayıs 2015, Cumartesi günü 98 yaşında yediği yemeğin akciğerine kaçması sonucu; boğularak yaşamını yitiren 12 Eylül darbesi lideri, 7. Cumhurbaşkanı ve 17. Genelkurmay Başkanı Kenan Evren için dün ilk tören Genelkurmay Başkanlığı’nda düzenlendi. Evren’in naaşı Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nden (GATA) “askeri cenaze aracıyla” saat 11.00’de çıkarıldı. Çıkış sırasında Çevik Kuvvet ekiplerinin önlem aldığı görüldü. Askeri araçlardan ve yakınlarının bulunduğu 2 askeri minibüsten oluşan “Evren konvoyunu” Genelkurmay Başkanlığı’na kadar 3 ambulans takip etti. Konvoy Tandoğan Meydanı’ndan geçerek Genelkurmay Başkanlığı’na ulaştı. Genelkurmay’da Evren için askeri tören düzenlendi.Camideki tören sırasında Evren'i protesto edenler oldu. İmamın "helallik" istemesi sırasında, "haram olsun" diye bağıranlara polis müdahale etti. Kenan Evren'in ölümünün ardından bugün Fenerbahçe Spor Kulübü, Genelkurmay Başkanlığı ve Kenan Evren Eğitim Vakfı tarafından ilanlar verildi. İstanbul'da, 'Cumartesi Anneleri/İnsanları' de Evren için düzenlenen törenle eş zamanlı olarak Galatasaray MEydanı'nda toplanarak, "Evren öldü, 12 Eylül' AKP yaşatıyor" dedi. Cumartesi Anneleri/İnsanları, musalla taşında Kenan Evren için sorulan “Nasıl bilirdiniz?” sorusuna İstanbul'dan eş zamanlı olarak seslerini yükselterek; "Onu, halka karşı suç işlemiş, işkencelerde ve idam sehpalarında insanların ölmesine neden olmuş bir insanlık suçlusu olarak bilirdik. Onu; evlatları 12 Eylül'de kaybedilen, katledilen, idam edilen annelerin gözlerindeki acı, kalplerindeki öfke, dillerindeki beddua olarak bilirdik" diye haykırdılar... [» Evren'in cezasını çekemeden ölmesi diktatör özentililerine cesaret veriyor]
[Haberin Devamı..]


58843 - 11-05-2015 - 11:53:00
Kamp Armen'in iadesi için bu kez hukukçular biraraya geliyor...
[Sesonline] İSTANBUL- Çok önemli sembolik değere sahip Ermeni Yetimhanesi (Kamp Armen)’in yıkılmasını önlemek için yaşam savunucusu, duyarlı insanların tuttuğu dayanışma ve koruma nöbeti 5’inci gününde. Devletin el koyduğu Kamp Armen’in tekrar Ermeni Cemaati’ne verilmesi için bu kez hukukçular biraraya geliyor. Hrant Dink ve Rakel Dink’in de birdönem yaşamlarını sürdürdüğü İstanbul, Tuzla Ermeni Yetimhanesi’nin yıkımının durdurulması için gönüllülerin nöbeti sürüyor. Devletin el koyduğu yetimhanenin tekrar Ermeni Cemaati’ne geçmesi için çok sayıda hukukçu bugün bir araya geliyor. Kampa el koyarak hukuksuzca ellerinden alan devletin, kamp alanını tekrar kamulaştırarak eski sahibi Ermenilere iade etmesi isteniyor... [» Kamp Armen yıkılıyor: 'Toplumsal bellek kalıntısına bile tahammül yok'] [» Kamp Armen: Hrant’ı tekrar öldürdüler... / Yalçın Yusufoğlu]
[Haberin Devamı..]58840 - 10-05-2015 - 11:51:00
Evren'in cezasını çekemeden ölmesi diktatör özentililerine cesaret veriyor
[Sesonline] ANKARA- Diktatör "Er" Kenan Evren'in cezasını çekemeden ölmesi, işlemeyen adalet Türkiye'deki diktatör özentililerine cesaret veriyor. Oysa, duyarlı demokrat kamuoyu nezdinde Kenan Evren'in çocukken astırdığı Erdal Eren halâ yaşıyorken, Evren çoktan ölmüştü... Darbeye giden yolların taşlarını döşeten, 12 Eylül askeri darbesinin mimarı, binlerce kişinin ölümünün sorumlusu diktatör Kenan Evren, dün Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA)’da 98 yaşında yaşamını yitirdi... Kenan Evren, 18 Haziran 2014 tarihinde darbe suçundan müebbet hapis cezasına çarptırıldı ve TSK ile ilişiğinin kesilmesine, rütbesinin er"liğe indirilmesine hükmedildi. Evren’in dosyası şu anda Yargıtay’da bekliyor. Kenan Evren, 12 Eylül’deki idamları, “Bir sağdan bir soldan astık” diyerek anlatmıştı. Evren, 17 yaşındaki Erdal Eren’in yaşının büyültülerek asılmasını ise “Asmayalım da besleyelim mi" diye savunmuştu. 12 EYLÜL darbesi davasının müdahil avukatlarından Arif Ali Cangı, "Evren için "devlet töreni" yapılmamalı. Bunun için yetkililere günler öncesinden çağrıda bulunduk. Evren’e resmi tören yapılması suça ortak olmaktır. Ailesi isteği gibi tören yapabilir elbette" dedi. [» Başbakanı uyarıyorum: Darbecilere bir de 'Devlet Töreni' mi yapacaksınız?!/ Arif Ali Cangı (3 Mart 2015)] [» Kenan Evren'e devlet töreni istemiyoruz! (İMZA KAMPANYASI sürüyor...)]
[Haberin Devamı..]


58839 - 08-05-2015 - 14:07:00
Kamp Armen yıkılıyor: 'Toplumsal bellek kalıntısına bile tahammül yok'
[Sesonline] İSTANBUL- Kamp Armen'in yıkım girişimi, 1915 Ermeni Soykırımı'nı yıllardır inkâr eden zihniyetin yönetimindeki Türkiye'nin toplumsal belleğin en küçük izlerine bile tahammülü olmadığına yeni bir örnek olarak gösteriliyor. 'Yandaş müteahhitlerce' yerine villalar, alış veriş merkezleri (AVM) inşa edilmek üzere yıkılmaya başlanan bir zamanların yemyeşil bağlar, bahçelerle bezeli İstanbul Tuzla'daki KAMP ARMEN'i duyarlı yurttaşların korumasına alındı. 'Şimdilik' durdurulan yıkıma tepkiler ise sürüyor. Milli Mutabakat Cinayeti'ne kurban edilen gazeteci Hrant Dink'in eşi Rakel Dink de, eşiyle birlikte, kendisinin de çocukluklarını geçirdiği İstanbul Tuzla'daki Ermeni Yetimhanesi KAMP ARMEN'in yıkılması girişimine şu sözlerle tepki gösterdi: “...Biz Ermeniler ne çabuk unuttuk 1915’te halkımıza yapılan soykırımı, ne çabuk unuttuk 6-7 Eylül talanını… Bugün bu yaşadıklarımız 1915’in devamı değil de nedir? Halkımız, bir gece gelen emirle, tüm varlıklarını bırakıp bilinmez bir yolculuğa çıkmamış mıydı? Bugünün farkı ne?..” Agos Gazetesi'nde yer alan değerlendirmesinde "Devletin bu kampı gasp ettiğini" de ifade eden Rakel Dink şunları dile getirdi: “Kötülüğe karşı iyilik göstermemiz gerektiğini biliyorum. Onurlu olan bu… Ancak onurlu kalabilmenin ne kadar pahalıya mal olduğunu da biliyorum. 1915’i inkâr ettiler. Kamp, 2015’te yıkılıyor, bunu da inkâr etsinler. Onca hatıra, onca çocuğun emeği var orada. Hiç mi vicdan yok? Geri dönüş algısı yok? Emeğe hiç mi saygıları yok? Bu haksızlığı durdurmak için, vatandaşlık haklarıyla ulaşılamıyor mıu kimseye? Farkındalık yaratmak için özel telefon, özel ilişkiler mi gerekiyor? İnsanlığa yakışmayacak bir durum bu. Ölenlere son arzun nedir diye sorarlar ya… Eşimin en büyük, ilk arzularından biriydi Kamp Armen’in ayakta kalması… Şimdi, içim acıyarak izliyorum yıkımı...” Kamp Armen'in yıkım girişimine tepki gösterenlerden Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu da, 1915 Ermeni Soykırımı sonrası devlet tarafından el konmuş olan Ermeni mülkleri arasında sembolik değeri olanlardan, 1500 yoksul veya yetim çocuğa yuvalık yapmış Tuzla Ermeni Kampı’nın (Kamp Armen) 6 Mayıs itibariyle yıkılmaya başlanmasına tepki göstererek; "yıkımla toplumsal hafızamız siliniyor, Hrant'ın anısına da saygısızlık yapılıyor" dedi. [» VİDEO: Kırlangıç Yuvası (Hrant Dink anlatıyor...)] (#KampArmenYıkılmasın)
[Haberin Devamı..]politikaekonomi
Demirtaş: 'Açıkça suç işleyen Erdoğan'a ... Gündemi barış olan Türkiye silahlanma ya...
HDP'den YSK'ya suç işleyen 'Cumhurbaşkan... Erdoğan'ın sarayının maliyetini karşılam...
Kürt sorununa yeni bakış: 'Müzakereler s... Soma cinayetinden sonra değişen bir şey ...
Mehmet Altan: Eşkıya hükümdar oldu… Hukuksuzlukta iki boyut: Yandaş sermaye ...
Dünya soykırımı lanetlerken Türkiye'de d... Ekvator, Pakistan, Etiyopya ile birlikte...
güncelmagazin
Anayasa rafta: Yargıçlardan sonra Savcıl... 400 yıl önce donan bitkilerin canlanması...
AKP döneminde yükselen toplumsal yozlaş... 35 bin yıl önce Homo Sapiens erkekleri N...
Erdoğan'ın harcaması Gül'ün 7 yılda harc... 'Büyük Patlama'dan sonra oluşan yıldızla...
Diktatoryal korku: AKP hükümetinin 1 May... Laboratuvar ortamında yaşam belirtisi: S...
Hükümet şiddeti: 1 Mayıs Taksim'de kutla... Eklem ağrıları yüzünden uyuyamayan köpeğ...
medyaspor
Dayatılmaya çalışılan diktatoryal rejime... Futbolda mafyalaşmaya Türkiye sessiz kal...
Medyaya sansür uygulatan Başbakan'a dava... Hükümet şike cezalarını azaltmıştı: Tür...
Bağımsız Gazetecilik Platformu: 'Baransu... '2012 Londra Yaz Olimpiyatları' başladı....
Dünyadan Türkiye'ye çağrı: 'Medyaya bask... Cezaları az bulan 'Şike Davası' Savcısı ...
Erdoğan rejiminin muhalifleri susturma g... 'Şike Davası' sonuçlandı: Aziz Yıldırım...
kültür sanatdış haber
Hak savunucusu, efsanevi avukat Gülçin Ç... Çözüm yanlısı Mustafa Akıncı KKTC'nin Cu...
Penguen Dergisi'nden mektup var: 'Özgür ... Dünya soykırımı anar, acıyı paylaşırken,...
Mesut Tufan ve Z. Khachikyan'dan 'Sınırl... Dünya solu moral kazandı: Yunanistan'da ...
'Ne yapmalı'ya sahici cevaplar: 'Teröris... Dünya solunda heyecan dorukta: Yunanista...
Nesin Vakfı'na bağışlanmış Sevan Nişanya... Kürt zirvesi: Kobanê ve tüm Rojava kanto...
seçmelerteknoloji
Soykırım: Tek bir kelimeye 100 yıl esir ... İnsan türü dünyayı yaşanmaz kılıyor: Kür...
Mehmet Altan: 'Kürt sorununun kalıcı çöz... Mars'ta hayat belirtileri: Su içeren kil...
Mehmet Altan: Ya Fuat Avni kadınsa... Gezegenin kendini korumasına rağmen, ins...
Mehmet Altan: 80 kiralık milletvekili... Asus, Zenbook adlı yeni ultrabook bilgis...
Mehmet Altan: Sarayı yıkalım... Tanrı parçacığı: Evrenin oluşumunun sırl...
 
Yolsuzluk ve rüşvet suçlamalarına hükümet daha fazla direnebilir mi?
Hayır
Evet
İddialar asılsız

Arif Ali Cangı
Kenan Evren öldü: Mevtâyı nasıl bilirdiniz?..
Eren Keskin
Soykırım ve resmi tarih...
Hülya Yalçın
Kısırkaya, Kısırkaya...
Nalan Temeltaş
Yetmedi Soma, yetmedi Ermenek!.. / Nalan Temeltaş
Ragıp Zarakolu
Leman ablayla da vedalaştık...
Talat Ulusoy
Ermeni soykırımı: Buyurun, işte belge!..
Ulus Irkad
Kıbrıs bayrağı...
Yalçın Ergündoğan
Yakın tehlikeyi gizlemenin adı: 'Ne AKP neo liberalizmi, ne CHP Kemalizmi'
Yalçın Yusufoğlu
12 Eylül 2010 Anayasasıyla kurulan Yargı düzeneği
Yalçın Yusufoğlu: 'Erkek Kültü'nün kökleri...
Yeşiller ve Çevre Hukuku Derneği'nden 'nükleer ihale'ye dava
6–7 Eylül Pogromları


26-05-2015
USD : 2.64 YTL
AVRO: 2.88 YTL

Yaşam savunucuları eylemde: 'Hevsel bahçelerindeki de bir Gezi direnişidir'
Kentsel dönüşüm paneli: '1922 yangını İzmir'in kültürel dünyasını yıktı'
Devlet, Ermeni mezarlığını tahrip etti insan kemikleri ortalığa saçıldı...
Panel: Faili derin kayıplarımız
Türkiye'de Sol: Nereden Nereye?
Hrant Dink anısına atölye çalışması: Göçler, Bağlantılar, Açılımlar
Taylan Coşkun: Jean Jaurès öldü mü?
Hançepek son Ermeni'sini kaybetti...
Ermeni soykırımını inkâr, Prof. Justin Mccarthy ve türevleri...

Birlikte aranacak sözcükler arasına * koyunuz!
Google

Biletinizin numarasını arayın.
Kazananlar Tam Liste


3 Günlük Hava Tahmini

Gazete 1. Sayfaları

Ana Sayfa Politika Güncel Ekonomi Sağlık Dış Haber Magazin Medya Teknoloji Spor["Sesonline" kaynak gösterilmeden sayfalarımızdan alıntı yapılamaz]