Yaşam savunucusu, demokrat haber portalı...

Ana Sayfa Politika Güncel Ekonomi Sağlık Ara/Bul Bize Yazın Son Dakika
Dış Haber Magazin Medya Teknoloji Spor Kültür Sanat Linkler Günün Haberleri
 
58778 - 27-03-2015 - 15:21:00
'Askerlerce vurulan Roboskîli köle katırların da, insanların da yanındayız'
[Sesonline] Kaçakçılıkta kullandığı gerekçesi ile TC. ordusuna mensup askerlerce infaz edilen katırlar üzerine ortak bir açıklama yapan yaşam savunucusu oluşumlardan Derin Ekoloji Derneği, Dört Ayaklı Şehir, Dünya Yalnız Bizim Değil Platformu (DYBD), Engelli Hayvanları Koruma ve Hayvan Hakları Derneği, Sesonline.net İnternet Gazetesi, Yeryüzüne Özgürlük Derneği, Yunuslara Özgürlük Platformu; "Bundan yaklaşık 3,5 yıl önce, 28 Aralık 2011 günü Roboskî’de, çoğu çocuk yaşta olan 34 insanla birlikte, savaş uçaklarının yaptığı bombardımanda 59 katır da katledilmişti. Bu katliam karşısında, tüm dünya ayağa kalkmışken insanlarla birlikte hayatını kaybeden katırlar, ne konuyla ilgili haberlerde, ne de -birkaç hayvan özgürlükçüsü oluşum dışında- hayvan hakları savunucuları tarafından anıldı. Roboskî katliamının üzerinden tam 1186 gün geçmesine rağmen, katliam emrini verenler ve bu katliamı yapanlar hakkında kayda değer hiçbir şey yapılmazken, Roboskî’de devlet eliyle yeni bir katliam daha gerçekleştirildi. Bir hafta önce Roboskî’de 78 katır hakkında 'itlaf' kararı verildiğini duyar duymaz, bu karar her ne kadar hukukî zemine oturtulmuş olsa da haklar bağlamında hiçbir gerekçesi olmayan bu katliam kararına karşı çıktık, itlaf kararının geri çekilmesi için seferber olduk. Bu infaz kararının üzerinden birkaç gün dahi geçmeden, basın aracılığıyla ve doğrudan görüşmeler yoluyla bölgedeki idarî amirlere aktarılan kamuoyu tepkisine rağmen, 24 Mart 2015’de sınırı geçmek üzere olan ve insan faydası için köleleştirilmiş 8 katır, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) askerleri tarafından vurularak katledildi. Bu katliamdan tam yirmi gün önce de Taşdelen Köyü’nde 4 katırın askerlerce vurularak katledildiğini biliyoruz" dedi. Katliamlardan AKP hükûmetini ve TSK'yi sorumlu tuttuklarını ifade eden Derin Ekoloji Derneği, Dört Ayaklı Şehir, Dünya Yalnız Bizim Değil Platformu (DYBD), Engelli Hayvanları Koruma ve Hayvan Hakları Derneği, Sesonline.net İnternet Gazetesi, Yeryüzüne Özgürlük Derneği, Yunuslara Özgürlük Platformu ortak açıklamalarında şu görüşlere yer verdi:....... [» Doğaya ve canlı yaşamına yönelik saldırıya karşı 'Yaşam Savunusu...' ]
[Haberin Devamı..]


58775 - 26-03-2015 - 11:50:00
Penguen Dergisi'nden mektup var: 'Özgür düşünceyi yıldırma gayreti'
[Sesonline] İSTANBUL- Türkiye'de 'Erdoğan rejimi' her geçen gün yeni uygulamalarla eksiklerini giererek, adım adım faşizme geçiş sürecini tamamlamaya çalışıyor. Bu kapsamdaki gelişmelerden biri ile de Penguen Dergisi çizerleri karşılaştı. Çizerleri Bahadır Baruter ve Özer Aydoğan Cumhurbaşkanı'na hakaretten (o tarihte henüz seçilmediği için Kamu görevlisine hakaretten) mahkum edilen Penguen Derisi'nden Sesonline.net'e mektup var!.. "Öncelikle çok üzgünüz. Bir karikatüre dava açılması, üstüne de davanın böyle bir cezayla sonuçlanması sadece karikatürist olarak değil, vatandaş olarak da bizi yaraladı. Kapağımızda yer alan karikatürde hiçbir hakaret ögesi bulunmamasına rağmen böyle bir davanın açılmasını düşünce özgürlüğü adına çok zorlama buluyoruz, basın özgürlüğü adına da çok düşündürücü" denilen Penguen Dergisi ekibi imzalı mektubu bir belge olarak tümüyle paylaşıyoruz:
[Haberin Devamı..]

58773 - 25-03-2015 - 14:34:00
Mesut Tufan ve Z. Khachikyan'dan 'Sınırları Aşmak' temalı fotoğraf sergisi
[Sesonline] İSTANBUL- Tarih Vakfı ve Fransız Kültür Merkezi "Sınırları Aşmak" ana temalı bir panel gerçekleştireceğini duyurdu. 26 Mart 2015 Perşembe günü İstanbul, Taksim, İstiklal Caddesi girişindeki Fransız Kültür Merkezi’nde açılacak olan "Sınırları Aşmak" fotoğraf sergisi vesilesiyle gerçekleşecek olan panelde, Ara Koçunyan, Mesut Tufan, Neşe Özgen ve Pakrat Estukyan konuşmacı olarak yer alacak. Panelin moderatörlüğünü ise tarihçi Bülent Bilmez yapacak. 27 Mart Cuma günü Tarih Vakfının Eminönü'ndeki, Belediyeler Birliği binasındaki salonunda gerçekleşecek olan panel, ‘sınır olgusu’ ve Türkiye-Ermenistan sınırında son 30 yılda yaşanan politik, ekonomik ve kültürel değişimleri tartışmayı hedefliyor. Fotoğraf Sergisi, Merkezi Lahey’de bulunan Tarihi Adalet ve Uzlaşma Enstitüsü’nün (IHJR) girişimiyle iki fotoğrafçı, Ermenistan’dan Zaven Khachikyan ve Türkiye’den Mesut Tufan’ın Türkiye ve Ermenistan arasındaki sınır bölgesinde bulunan üç şehirde 2012 ve 2013 yıllarında çektikleri fotoğraflardan oluşuyor...
[Haberin Devamı..] 58771 - 23-03-2015 - 13:32:00
Gündemi barış olan Türkiye silahlanma yarışında dünyada ilk 10'a girdi...
[Sesonline] Politik gündeminde barışı konuşan Türkiye bir yandan da silahlanma yarışında. En çok silah ithalatı yapan ilk 10 ülke arasında yer alan Türkiye’nin geçen yılki silah ithalatı yüzde 67 arttı. Ülkenin dört bir yanından barış söylemleri yükselmesine karşın Türkiye’de silaha ve savunmaya harcanan bütçe her geçen gün artıyor. Geçen yıl silah ithalatı bir önceki yıla göre yüzde 67 artan ülkenin savunma ve güvenlik bütçesinin de 59 milyar lirayı aştığı ortaya çıktı. Savunma sektörünü yakından takip eden IHS Group tarafından yayınlanan rakamlara göre 2013’te 921 milyon dolarlık ithalat yapan Türkiye’nin harcaması 2014’te yüzde 67 arttı. Ayrıca, İsveç’teki Barış Araştırmaları Enstitüsü SIPRI’nin verilerine göre de Türkiye en çok silah alan 10 ülke arasında yer alıyor. AKP Hükümeti, bu yılki Merkezi Yönetim Bütçesi’nde nüfusu 72 milyon kişiyi aşan ülkede sağlık için Sağlık bakanlığına 2 milyar 762 milyon lira ayırdı. Milli Savunma Bakanlığı’na ise; 22 milyar 704 milyon, Emniyet Genel Müdürlüğü’ne de 17 milyar 623 milyon liralık bütçe belirledi.
[Haberin Devamı..]58768 - 21-03-2015 - 14:56:00
Öcalan'ın Newroz mesajı: 'Silah bırakma hükümetin atacağı adımlara bağlı'
[Sesonline] AMED/DİYARBAKIR- Bir milyonu aşkın kişinin katıldığı Amed/Diyarbakır'daki görkemli Newroz töreni barış içinde yapıldı. Öcalan, merakla beklenen Newroz mesajında; PKK kongresinin toplanması için Ankara’dan adım atmasını isteyerek, gelişmelerin seyrinin Hükümetin tutumuna bağlı olacağının işaretini verdi, Türk/İslam sentezi simgelerinden "Süleyman Şah türbesi"nin PYD kontrolündeki topraklara taşınmasının altını çizdi ve gelişmeyi 'Eşme ruhu' olarak olumlayarak tanımladı. İktidar cephesi, Newroz'u büyük bir krizle karşıladı. Hükümet ve Cumhurbaşkanı Erdoğan arasındaki gerilim Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın Cumhurbaşkanı'nın çözüm sürecinde atılan adımlarda hükümete müdahalesine tepki göstermesiyle doruğa çıktı... Abdullah Öcalan, Dolmabahçe’de ilan edilen 10 maddelik deklarasyonu da anımsattığı mesajında, ilkelerde mutabakat oluşması ile birlikte PKK’yi kongreye çağırdığını söyledi, tarih vermedi. PKK lideri Abdullah Öcalan’ın gönderdiği mesajı HDP Grup Başkan Vekili Pervin Buldan Kürtçe, HDP İstanbul Milletvekili ve İmralı heyeti üyesi Sırrı Süreyya Önder ise Türkçe okudu. Öcalan, halkın Newrozunu kutlayarak başladığı mesajında şu ifadeleri kullandı:
[Haberin Devamı..]58767 - 19-03-2015 - 11:36:00
Yüzde 77, 1 Başkanlığa karşı, AKP tek başına hükümet kuramıyor...
[Sesonline] ANKARA- AKP’nin oylarının düştüğünü söyleyince, Şubat ayında Maliye operasyonu düzenlenen 'Gezici Araştırma' adlı şirketin, baskından sonraki ilk anketi dün açıklandı.. 7 Haziran 2015 milletekili Genel Seçimleri yaklaşırken seçmen tercihleri de şekillenmeyi sürdürüyor. 2015 seçimleri, Seçmenlerin bu kadar yoğun aritmetiksel hesaplarla oy kullanacakları 'ilk seçim' olma özelliği taşıyor. Yürürlükte olan yüksek barajlı seçim sistemine göre 4 partinin seçimlerde yüzde 10 barajını aşması halinde, sürdürmekte olduğu 'otoriter' yönetimini 'Türk tipi başkanlık' adı altında 'açık faşizme dönüştürme çabası içindeki AKP'nin hükümet kuramayacağının ortaya çıkması seçimlerin niteliğini değiştirdi. Bazı yazarların 'bu son seçim de olabilir' şeklinde değerlendirmeleri de seçmenleri "Şef" ve kliğinin denetimindeki AKP'nin hükümet kuramamasını temnin etmeye yönelik hesaplamalar yapmaya kilitledi. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde KONDA'nın da seçim sonuçlarını yönlendirmeye yönelik sonuç açıklamasından sonra kamuoyunda büyük güven kaybı yaşayan araştırma şirketleri" arasında AKP'nin oylarında ciddi düşüşler yaşadığını ortaya çıkaran ve hükümet tarafından üzerine "vergi müfettişleri" gönderilerek mali ablukaya alınan Gezici Araştırma Şirketi Mart başında yatığı kamuoyu araştırmasına göre AKP'nin tek başına hükümet kuramayacağını ortaya çıkardı. Gezici Araştırma Genel Müdürü Murat Gezici, 4860 katılımcıyla yapılan ankete göre, bugün seçim yapılsa AKP, oyların yüzde 39.3’ünü alabiliyor. Ankette CHP’nin oy oranı yüzde 29.6, MHP’ninki ise yüzde 17.7 çıkarken, HDP yüzde 11.4 ile barajı geçiyor. Anket sonuçlarını değerlendiren Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomik ve Toplumsal Araştırmalar Merkezi (BETAM) Direktörü, Yazar Prof. Dr. Seyfettin Gürsel; "“Eğer bu tahmin doğrulanırsa, AKP’nin oyu yüzde 40 olursa da doğrulanmış olur. Bu durum, Türkiye’de siyaset tabanını değiştirir. Çünkü HDP’nin de barajı geçtiğini öngörüyor. HDP barajı geçecek hem de AKP yüzde 39-40 olacak. Bu AKP’nin Meclis’teki çoğunluğu kaybetmesi demek. Mecburen bir koalisyon yapacak, yapamazsa da mecburen başka bir koalisyon olacak..."
[Haberin Devamı..]


58765 - 16-03-2015 - 13:03:00
'Ne yapmalı'ya sahici cevaplar: 'Teröristlerle Konuşmak' Türkçe'de...
[Sesonline] 'Kürt sorununu çözme kılavuzu' gibi nitelemelerle de değerlendirilen 'Teröristlerle Konuşmak' adlı çalışma Türkçe'de de yayınlandı....Son yıllarda Kuzey İrlanda'da IRA, Kolombiya'da M-19, El Salvador'da FMLN, Güney Afrika'da ANC ve Mozambik'te Renamo ile yapılan görüşmeler anlaşmayla sonuçlanırken Sri Lanka'da Tamil Kaplanları, Endonezya'da GAM, Kolombiya'da Farc ile yapılan görüşmeler ise başarısız oldu. Neden bazı isyanlar ve silahlı çatışmalar müzakereyle sonlanırken bazıları sürüyor? Türkiye'de PKK ile başlayan ve "Çözüm Süreci" adı verilen görüşmeler nasıl ilerleyecek, nasıl sonuçlanacak?.. Kamuoyu bu sorulara cevap ararken, Aykırı Yayınları, Jonathan Powell'in Teröristlerle konuşmak adlı kitabını yayınladı. IRA sorununun çözüm sürecinde İngiltere'nin baş müzakerecisi olan Jonathan Powell yirmi yıldır hükümetlerle silahlı örgütler arasında arabuluculuk yapıyor ve deneyimlerini aktarıyor.
[Haberin Devamı..]58763 - 12-03-2015 - 14:35:00
Nesin Vakfı'na bağışlanmış Sevan Nişanyan evleri yıkılıyor...
[Sesonline] İZMİR- Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın bile "kaçak" olarak yapıldığı bir kaçak yapı cenneti olan Türkiye'de, turizmci, yazar, düşünür, dil bilimci Sevan Nişanyan’ın uzun süreli hapis cezası almasına gerekçe olarak gösterilen, mimarisiyle de dikkatleri üzerine çeken Şirince'deki Nişanyan Evleri’nin bir kısmının yıkılmasının gerçekleştirilmesine karar verildi. Selçuk Belediyesi, 24 Şubat 2015 tarihli yazıyla bölgede bulunan hamam ve saunayla ilgili söz konusu kararı Nesin Vakfı’na bildirdi. Nişanyan’ın evlerin mülkiyetini bağışladığı Nesin Vakfı’na ulaşan karara göre, İzmir II Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü’nün 13 Mart 2014 tarihinde verdiği karar uyarınca, “kaçak olarak yapıldığı” gerekçesiyle “ivedilikle yıkılması gerekiyor”. Ayrıca kararda, yıkımın yapılmaması durumunda bu işlemin Selçuk Belediyesi’nce yapılarak, masrafların Nesin Vakfı’ndan alınacağı belirtiliyor. [» Sevan Nişanyan'a cezaevinde uyduruk gerekçelerle kasıtlı tecrit... ]
[Haberin Devamı..]


58762 - 12-03-2015 - 12:00:00
Tarihsel olaylara günümüzden cevaplar: 'Yüzyılların Yüzyılı' sergisi açıldı
[Sesonline] İSTANBUL- "Yüzyılların Yüzyılı" sergisi, İstiklal Caddesi üzerindeki, geçmişin Osmanlı Bankası Beyoğlu şubesinin faaliyet gösterdiği tarihi binada yer alan, SALT Beyoğlu salonlarında açıldı. Sergi, etkileri günümüzde de süren geçmiş dönem ve olaylarına cevaben üretilmiş 11 sanatsal ifadeyi bir araya getiriyor. 24 Mayıs 2015'e dek açık kalacak sergi, yankıları hâlen süren ve bugünü şekillendiren tarihsel dönüşümler, travmatik deneyimler ve toplumsal geçişlere karşılık olarak üretilmiş sanatsal ifadelerden oluşuyor. Sanatçıların sergi mekânında birbiriyle ilişkilenen üretimleri, tarihî öneme sahip an, dönem ve olayların uzun vadede kalıcı etkilerini araştırıyor. Sergide Dilek Winchester'in çalışmalarının yer aldığı salonda, Ermenice harflerle basılmış kitapların üzerine saydam bir kağıtla, bugünkü Türkçe'nin de kullandığı Latin Alfabesi harfleri konulduğunda metnin rahatça anlaşılabilen bir Türkçe olduğunu ortaya çıkaran çok anlamlı bir çalışma da yer alıyor. Çok etkileyici bu alışmada, "ulus devlet" projesinin dayatılması ile kadim medeniyetlerin nasıl "tekleştirilme" zorlamasına maruz kalarak coğrafyanın fakirleştirildiğine gönderme yapılıyor.
[Haberin Devamı..]58759 - 11-03-2015 - 11:58:00
Birinci ölüm yıldönümü: Türkiye bugün Berkin Elvan için sokakta...
[Sesonline] İSTANBUL- Kısa sürede, Türkiye'nin gördüğü kendiliğinden gelişen ilk büyük bir halk hareketine dönüşen (mayıs/Haziran 2013) Taksim Gezi Parkı eylemleri sırasında polisçe başından gaz fişeği ile vurulan Berkin Elvan, 269 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra 15 yaşında iken, geçen yıl bugün sabah saatlerinde yaşam mücadelesini kaybetmişti. Berkin Elvan için bugün birçok ilde anma yürüyüşleri düzenlenecek. Berkin Elvan için Yunanistan'da da bir anma etkinliği düzenlenecek. Anma töreni, yedi yıl önce bir protesto gösterisinde vurularak öldürülen Aleksis Grigoropoulos'un vurulduğu yerde yapılacak. Geçen yıl 11 Mart'ta Berkin Elvan'ın ailesi Twitter'dan ''Halkımıza: Saat 07.00 Berkin Elvan'ı evladımızı kaybettik. Başımız sağolsun'' diye acı haberi duyurmuştu. TV konuşmaları ve mitinglerinde dönemin Başbakanı ve bugünün Cumhurbaşkanı tarafından sık sık hedef gösterilip yuhalatılan Berkin’in babası Sami Elvan, geçen 1 yıl içinde yaşadıklarını anlatırken, duygularını şöyle özetledi: “Vurulduğu yerden geçemiyoruz...” [» Bir kişi hariç tüm Türkiye Berkin Elvan için ağladı, yüz binler uğurladı... (ARŞİVDEN)]
[Haberin Devamı..]


58749 - 08-03-2015 - 18:22:00
Kadınlar Günü'nde devletçe gözaltında kaybedilen kadınların akıbeti soruldu
[Sesonline] İSTANBUL- 'Cumartesi Anneleri / İnsanları' 519. haftanın oturma eyleminde, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle bu kez gözaltında kaybedilen kadınların akıbetlerini sordu. 'Devletin gözaltında kaybettiği kadınları unutmayacağız' diyen Cumartesi Anneleri; oturma eyleminde okunan İnsan Hakları Derneği (İHD) İstanbul Şubesi, Gözaltında Kayıplara Karşı Komisyon'un açıklamasında şu hatırlatma ve vurguyu yaptı: "Biz de 27 Mayıs 1995 günü kayıp yakınları ve hak savunucusu kadınlar olarak kaybedenlere karşı isyanımızı Galatasaray Meydanı'nda birleştirdik. Yalnız kayıplarımız için değil, bu toprakların tüm ezilenleri için sokağa çıktık. Bizi özgürleştirecek, eşit ve adil bir dünyada yaşamamızı sağlayacak tek şeyin mücadele kararlılığımız olduğuna inandık. Annelik üzerinden/ kadınlık üzerinden bir direniş örgütleyerek erkek egemen sisteminin baskılarına, zulmüne, adaletsizliğine karşı isyan ettik. 8 Mart'a girerken devlet kaynaklı şiddetin en vahşi uygulaması olan gözaltında kaybetme suçunun hedef aldığı kadınları anıyoruz..." Eylemde ilk olarak, gözaltındayken kaybedilen Murat Yıldız’ın annesi Hanife Yıldız söz alarak konuştu. Cezaevindeki kadın tutukluları ve gözaltındayken kaybedilen kadınları anarak konuşmasına başlayan Yıldız, “35 yıl önceki acımız neyse bugün acımız hala taze” dedi. 27 Şubat’ta yaşamını yitiren Cumartesi Anneleri katılımcılarından Kiraz Şahin‘i de anan Yıldız, “Kiraz, eşini bulmak için 20 yıl mücadele etti, ‘belki eşimi bulurum da öldüğümde onun yanına gömülürüm’ demişti” diye konuştu. 'Cumartesi Anneleri / İnsanları’ndan Leyla Kaya tarafından okunan İnsan Hakları Derneği (İHD) İstanbul Şubesi, Gözaltında Kayıplara Karşı Komisyon'un haftanın açıklamasında ise şu görüşlere yer verildi:...... [» Özgecan’a bir el mektup... / Nalan Temeltaş]
[Haberin Devamı..]58747 - 05-03-2015 - 12:26:00
Bağımsız Gazetecilik Platformu: 'Baransu derhal serbest bırakılmalıdır!'
[Sesonline] İSTANBUL- Bağımsız Gazetecilik Platformu (P24), Gazeteci Mehmet Baransu'nun tutuklanması üzerine bir açıklama yaparak; "Baransu derhal serbest bırakılmalıdır. En asli gazetecilik faaliyetleri casusluk ile eşitlenmeye, bunun üzerinden de gazeteciler görevlerini yapmaktan caydırılmaya çalışılıyor"dedi. Açıklamada şu görüşlere yer verildi:...... [» Ahmet Altan AKP iktidarına meydan okudu: 'Hırsızlarla darbeciler kol kola']
[Haberin Devamı..]


58743 - 03-03-2015 - 12:43:00
Ahmet Altan AKP iktidarına meydan okudu: 'Hırsızlarla darbeciler kol kola'
[Sesonline] Gazeteci Mehmet Baransu’nun “suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, devletin güvenliğine ilişkin belgeleri yok etmek, devletin güvenliğine ilişkin bilgileri temin etmek, devletin gizli kalması gereken bilgilerini açıklamak” gibi gerekçelerle evinde tüm gün polislerce arama yapılması ardından tutuklanması üzerine, Balyoz darbe planı iddialarının gündeme getirildiği dönemde Taraf gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni olan yazar Ahmet Altan darbecilerle işbirliği içine giren iktidara meydan okudu. Ahmet Altan, yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Bizim Mehmet Baransu’nun evini basmışlar on saat aramışlar, gözaltına almışlar, sonra da mahkemeye sevk edip tutuklamışlar. Niye yapmışlar bütün bunları, neymiş suçu?.." "...Örgüt kurmuş ama şimdilik “örgütün diğer üyelerini” saptayamamışlar. Bir bavul dolusu belgeyi savcılığa teslim ettiği halde “devletin güvenliğine ilişkin belgeleri” yok ettiğini söylüyorlar, ne kadar belge vardı ki Baransu yok etti? En çok da Balyoz darbe planından “devletin güvenliğine ilişkin bilgi” ve “devletin gizli kalması gereken bilgileri” diye söz etmelerine bayıldım. Ne zamandan beri darbe planları “devletin güvenliğine ilişkin belge” ve “devletin gizli kalması gereken bilgileri” olarak niteleniyor? Ne zamandan beri olacak, hırsızlarla darbeciler hukuktan kurtulmak için kol kola girdiğinden beri…" ehmet Altan'ın Cumhuriyet Gazetesi'ne yaptığı açıklamanın tam metni şöyle:
[Haberin Devamı..]politikaekonomi
Sayek: 'AKP'nin vahşet içerikli büyüme m... Erdoğan'ın sarayının maliyetini karşılam...
HDP AKP Hükümetiyle anlaştıklarını açıkl... Soma cinayetinden sonra değişen bir şey ...
İktidar kavga dövüş faşist yasayı adım a... Hukuksuzlukta iki boyut: Yandaş sermaye ...
Türbe yıkma 'operasyonu': Independent an... Ekvator, Pakistan, Etiyopya ile birlikte...
'Talimat tepeden': MİT desteği ile muhal... TÜSİAD: 'İnternete sansür ve hukuka bask...
güncelmagazin
Türkiye evrensel değeri Yaşar Kemal'i uğ... 400 yıl önce donan bitkilerin canlanması...
Türkiye adım adım faşizme gidiyor: Esnaf... 35 bin yıl önce Homo Sapiens erkekleri N...
Özgecan'ın hunharca katli Türkiye'de bir... 'Büyük Patlama'dan sonra oluşan yıldızla...
Kadın cinayetleri yüzde 63 arttı: Özgeca... Laboratuvar ortamında yaşam belirtisi: S...
Bugüne dek görülmemiş baskıya rağmen oku... Eklem ağrıları yüzünden uyuyamayan köpeğ...
medyaspor
Dünyadan Türkiye'ye çağrı: 'Medyaya bask... Futbolda mafyalaşmaya Türkiye sessiz kal...
Erdoğan rejiminin muhalifleri susturma g... Hükümet şike cezalarını azaltmıştı: Tür...
Financial Times: 'Türkiye'den, ABD baskı... '2012 Londra Yaz Olimpiyatları' başladı....
Karanlık dönem işaretleri: Özgür Gündem ... Cezaları az bulan 'Şike Davası' Savcısı ...
'Onuruyla ayakta duran gazetecilere yapı... 'Şike Davası' sonuçlandı: Aziz Yıldırım...
kültür sanatdış haber
Edebiyatın evrensel değeri Yaşar Kemal'i... Dünya solu moral kazandı: Yunanistan'da ...
SALT Beyoğlu'nda 'Perşembe Sineması' baş... Dünya solunda heyecan dorukta: Yunanista...
87 Oscar Ödülleri sahiplerini buldu: En ... Kürt zirvesi: Kobanê ve tüm Rojava kanto...
Günümüzü daha iyi anlayabilmeye katkı: K... Özrün özü farklı: J. Biden TC'nin IŞİD'e...
St. Antoine Kilisesi'nde Bach'la yeni yı... Mısır: 'Türkiye ve Katar 'ateş kes' uygu...
seçmelerteknoloji
Mehmet Altan: 'Kürt sorununun kalıcı çöz... İnsan türü dünyayı yaşanmaz kılıyor: Kür...
Mehmet Altan: Ya Fuat Avni kadınsa... Mars'ta hayat belirtileri: Su içeren kil...
Mehmet Altan: 80 kiralık milletvekili... Gezegenin kendini korumasına rağmen, ins...
Mehmet Altan: Sarayı yıkalım... Asus, Zenbook adlı yeni ultrabook bilgis...
'Cinayet ve hırsızlık İslam’ın parçası m... Tanrı parçacığı: Evrenin oluşumunun sırl...
 
Yolsuzluk ve rüşvet suçlamalarına hükümet daha fazla direnebilir mi?
Hayır
Evet
İddialar asılsız

Arif Ali Cangı
7 Haziran seçiminin anlamı üzerine...
Eren Keskin
TC’nin barışı...
Hülya Yalçın
İnsan yavrusunun düşündürdükleri...
Nalan Temeltaş
Yetmedi Soma, yetmedi Ermenek!.. / Nalan Temeltaş
Ragıp Zarakolu
Öcalan’a özgürlüğün zamanı gelmedi mi?!
Talat Ulusoy
İzmir hatırlıyor! Resmî ezberleri tersinden okuyor...
Ulus Irkad
Oylar HDP’ye gitmeli...
Yalçın Ergündoğan
Yakın tehlikeyi gizlemenin adı: 'Ne AKP neo liberalizmi, ne CHP Kemalizmi'
Yalçın Yusufoğlu
İktidardaki çatlak: Bu da 'paralel yapı'nın marifeti...
Yalçın Yusufoğlu: 'Erkek Kültü'nün kökleri...
Yeşiller ve Çevre Hukuku Derneği'nden 'nükleer ihale'ye dava
6–7 Eylül Pogromları


27-03-2015
USD : 2.60 YTL
AVRO: 2.83 YTL

Yaşam savunucuları eylemde: 'Hevsel bahçelerindeki de bir Gezi direnişidir'
Kentsel dönüşüm paneli: '1922 yangını İzmir'in kültürel dünyasını yıktı'
Devlet, Ermeni mezarlığını tahrip etti insan kemikleri ortalığa saçıldı...
Panel: Faili derin kayıplarımız
Türkiye'de Sol: Nereden Nereye?
Hrant Dink anısına atölye çalışması: Göçler, Bağlantılar, Açılımlar
Taylan Coşkun: Jean Jaurès öldü mü?
Hançepek son Ermeni'sini kaybetti...
Ermeni soykırımını inkâr, Prof. Justin Mccarthy ve türevleri...

Birlikte aranacak sözcükler arasına * koyunuz!
Google

Biletinizin numarasını arayın.
Kazananlar Tam Liste


3 Günlük Hava Tahmini

Gazete 1. Sayfaları

Ana Sayfa Politika Güncel Ekonomi Sağlık Dış Haber Magazin Medya Teknoloji Spor["Sesonline" kaynak gösterilmeden sayfalarımızdan alıntı yapılamaz]