Arkadaşına Yolla Yorum Yolla

2006-01-10 - 16:06:00

Zabıta müdürünün itirafı: 'Kuduz bahanesiyle itlaf ediyoruz!'

[Sesonline] Adapazarı'ndaki başıboş köpeklerin 'kuduz köpek' senaryosuyla itlaf edildiği ortaya çıktı. Afyonkarahisar'da yapılan bir seminere katılan Adapazarı Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürü Yüksel Çelik, "Adapazarı'nda da 3 bin köpek var. Biz de senaryo yazıyoruz şimdi. 'Bir mahallede kuduz vakası görülmüştür' diyerek; "köpeklerin tamamı o mahallede yakalanmış gösteriliyor ve bir şekilde imha ediliyor" dedi.

Valilik bize yazıyor, biz valiliğe yazıyoruz, Tarım İl Müdürlüğü onay açıyor. Bir şekilde devam ediyor süreç.
Seminere katılan İçişleri Bakanlığı Kontrolörü Recep Demir, hayvanlara eziyetin kesinle yasaklandığını belirterek, zabıtanın görevlerinden birinin de sahipsiz hayvanları muhafaza altına almak olduğunu söyledi.
Belediye temsilcileri ise, başıboş köpekleri uzun süre barınaklarda tutamadıklarını ve kısırlaştırma işleminin çok maliyetli olduğunu belirtti.

Kısırlaştıramıyorsan, 'öldür'!

Bu sırada Adapazar Büyükşehir BelediyesiZabıta Müdürü Yüksel Çelik mikrofonu eline aldı ve 'kuduz bahanesiyle itlaf' itirafında bulundu:
- Çelik: Gerekli rehabilitasyonu ve aşılarını yaptıktan sonra sokağa salmak zorundayız.
- Demir: Kısırlaştıracaksınız
- Çelik: Ama onun da korkunç bir maliyeti var. Adapazarı'nda da 3 bin köpek var. Valilik bize yazıyor, biz valiliğe yazıyoruz, Tarım İl Müdürlüğü onay açıyor. Bir şekilde devam ediyor süreç. Biz de senaryo yazıyoruz şimdi. Bir mahallede kuduz vakası görülmüştür diyerek köpeklerin tamamı o mahallede yakalanmış gösteriliyor ve bir şekilde imha ediliyor.
- Demir: Ama gerçekten o hayvanlar zehirlenip kıvranarak ölüyor.
- Çelik: Hayır ama sanayi bölgelerine kamyonlarla getirilip köpek bırakılıyor...

SESONLINE
» » Sesonline.net 'i Facebook'ta takip etmek için tıklayınız
» » Sesonline.net 'i Twitter'da takip etmek için tıklayınız

Arkadaşına Yolla Yorum Yolla