Arkadaşına Yolla Yorum Yolla

2007-02-26 - 20:10:00

Ergündoğan 'beyin kanaması' geçirdi

[Sesonline] BirGün gazetesi yazarı, yayın yönetmenimiz Yalçın Ergündoğan ani bir beyin kanaması geçirdi. Ergündoğan'ın sağlık durumu şu anda iyi.

Gazeteci-yazar Yalçın Ergündoğan yoğun bir baş ağrısı ve görme bozukluğu şikayeti ile başvurduğu Ege Üniversitesi Nöroşirürji uzmanı Doç. Dr. Tayfun Dalbastı tarafından müşahede altına alındı.
Yapılan kontrollerde Ergündoğan'ın beyninin sağ lobunda (yarı küre) 3 cm çapında bir ödem oluştuğu ve görme merkezine yaptığı basınç sonucu görmeyi bozduğu saptandı.
Ergündoğan'ın doktorundan alınan bilgiye göre; "2 aya yakın bir sürede ödemin dağılacağı, görme merkezi üzerindeki basıncın kalkacağı ve görmenin normale döneceği" ifade edildi. Kanamanın arka planındaki gerekçenin öğrenilebilmesi için Yalçın Ergündoğan'a "beyin anjiyosu" yapılacak. Çıkan sonuca göre uygun düşen tedavi uygulanacak.

Bazı sağlık şikayetleriyle İstanbul'da başvurduğu sağlık kurumunda Ergündoğan'a yapılan tetkikler sonucu "şeker hastalığı" tanısı konmuş, uygulanan diyet ve ilaç tedavisi ile şeker normal değerlere düşmüştü...


» * Sesonline.net hak ve özgürlüklerden, demokrasiden yana bir yayın

» * 'Açılış Sayfanız' Sesonline.net olsun...

Bağımsız SESONLINE
» » Sesonline.net 'i Facebook'ta takip etmek için tıklayınız
» » Sesonline.net 'i Twitter'da takip etmek için tıklayınız

Arkadaşına Yolla Yorum Yolla