Arkadaşına Yolla Yorum Yolla

2007-03-03 - 22:37:00

Yalçın Ergündoğan’a ameliyat kararı

[Sesonline] İZMİR- Beyin kanaması teşhisi ile Ege Üniversitesi Nöroşirürji bölümünde müşahede altına alınan BirGün gazetesi yazarı ve Sesonline.net Yayın Yönetmeni Yalçın Ergündoğan’a yapılan beyin anjiyosu, kanamanın nedenini ortaya çıkardı.

Ergündoğan’ın doktoru beyin cerrahı doç Dr. Tayfun Dalbastı’nın verdiği bilgiye göre; “beynin sağ lobunda çok ender rastlanan bir olgu tespit edildi. Birbiriyle bağlantılı bir yol izlemesi gereken kılcal damarlardan, küçük bir grubun bağlantısız bir şekilde ‘fistül’ (kabartı/akar)oluşturduğu ve söz konusu kanamanın burada gerçekleştiği” saptandı. Doç. Dr. Dalbastı; “söz konusu oluşumun Tıp Literatüründe çok ender rastlanan (binde 4 sıklıkta) bir durum olduğunu, doğuştan var olan söz konusu fistülün kanamasının, şeker hastalığının ortaya çıkmasından kaynaklı damar hareketlenmesinden, ya da kandaki sulanmanın artmasından kaynaklanmış olabileceğini, yaptıkları bilimsel kurul toplantısı sonunda, her an yeniden daha büyük bir kanamaya elverişli söz konusu ‘fistülün’ cerrahi operasyonla alınmasına ve pıhtı kalıntılarının temizlenmesine karar verdiklerini, operasyonun önümüzdeki günlerde gerçekleşeceğini ve Ergündoğan’ın ameliyat sonrası 1 hafta içinde eski sağlığına kavuşacağını” açıkladı.


Ege Üniversitesi beyin cerrahisi bölümünde yatan gazeteci-yazar Yalçın Ergündoğan da yaptığı açıklamada, hastalığı sırasında gerek arkadaş ve dost çevrelerinin gerekse de okurlarının kendisine gösterdikleri yakın ilgiye teşekkür ederek, “ülkemizde genellikle insanın öldükten sonra arkasından gösterilen sevgi ve dostluk yoğunlaşmasının kendi hastalığı sırasında kırıldığını” görme mutluluğunu yaşadığını ifade ederek şunları söyledi: “Hastalığımı öğrenir öğrenmez yoğun bir ilgi ve sevgi çemberi içine alınma mutluluğunu bana yaşatan arkadaş, dost ve okurlarıma çok teşekkür ediyorum. Yurt içinden, yurt dışından telefonla ya da diğer iletişim araçları ile bana ulaşan ya da doğrudan ziyaretime gelen, sıkıntımı paylaşan, dayanışma göstererek ne kadar çok sevenim olduğunu gösteren sivil toplum örgütü temsilcilerine, okurlarıma ve tüm dostlarıma, sıcak sevgilerimi gönderiyorum…”» * Ergündoğan 'beyin kanaması' geçirdi

» * Yalçın Ergündoğan Beyin Kanaması Geçirdi / BİA.NET (1 Mart 2007)


» * Yalçın Ergündoğan beyin kanaması geçirdi / HABER 7.COM (27 Şubat 2007)

* * *

» * Sesonline.net hak ve özgürlüklerden, demokrasiden yana bir yayın

» * 'Açılış Sayfanız' Sesonline.net olsun...

Bağımsız SESONLINE
» » Sesonline.net 'i Facebook'ta takip etmek için tıklayınız
» » Sesonline.net 'i Twitter'da takip etmek için tıklayınız

Arkadaşına Yolla Yorum Yolla