Arkadaşına Yolla Yorum Yolla

2007-03-12 - 15:02:00

Ergündoğan taburcu oldu

[Sesonline] İZMİR- BirGün gazetesi yazarı ve Sesonline.net Yayın Yönetmeni Yalçın Ergündoğan geçirdiği beyin ameliyatı sonrası, bugün tedavi gördüğü Ege Üniversitesi Nöroşirürji bölümünden taburcu oldu. İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu da Ergündoğan'ı doğrudan telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti.

Tedavisi ve takibi dışarıdan sürdürülmek üzere bugün tedavi gördüğü hastaneden taburcu edilen gazeteci-yazar Ergündoğan'a yapılan cerrahi müdahalenin sonuçlarının net olarak görülebilmesi için önümüzdeki günlerde kendisine yeniden bir "beyin anjiyosu" yapılacak.

Bilindiği üzere, Yalçın Ergündoğan'ın geçirdiği beyin kanamasına neden olan ve Tıp literatüründe ender rastlanan bir oluşum, ( birbiriyle bağlantılı bir yol izlemesi gereken kılcal damarlardan, küçük bir grubun bağlantısız bir şekilde ‘fistül’ [kabartı/akar]oluşturması AVM- A.veneuse Malformation ) Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Ana Bilim Dalı uzmanı Prof. Dr. Nurcan Özdamar, Doç. Dr. Tayfun Dalbastı ve Asistan Dr. Mete Rükşen tarafından saptanıp, başarılı ve yerinde bir cerrahi müdahale ile sorun kalıcı olarak çözülmüştü.

Bugün taburcu olan gazeteci-yazar Yalçın Ergündoğan da yaptığı açıklamada, sağlığına kavuşmasında yoğun emek harcayan bilim insanı doktorlarına ve hastalığı sırasında arkadaş ve dost çevrelerinin, sivil toplum örgütü, meslek odası ve sendika temsilcilerinin gerekse de okurlarının kendisine gösterdikleri yakın ilgiye teşekkür ederek, “ülkemizde genellikle insanın öldükten sonra arkasından gösterilen sevgi ve dostluk yoğunlaşmasının kendi hastalığı sırasında kırıldığını” görme mutluluğunu yaşadığını ifade ederek şunları söyledi: “Hastalığımı öğrenir öğrenmez yoğun bir ilgi ve sevgi çemberi içine alınma mutluluğunu bana yaşatan arkadaş, dost ve okurlarıma çok teşekkür ediyorum. Yurt içinden, yurt dışından telefonla ya da diğer iletişim araçları ile bana ulaşan ya da doğrudan ziyaretime gelen, sıkıntımı paylaşan, dayanışma göstererek ne kadar çok sevenim olduğunu yeniden anımsatan sivil toplum örgütü temsilcilerine, okurlarıma ve tüm dostlarıma, sıcak sevgilerimi gönderiyorum. İyiyim, yakında aranıza döneceğim...”


» *Yalçın Ergündoğan’a ameliyat kararı

» * Ergündoğan 'beyin kanaması' geçirdi


» * Sesonline.net hak ve özgürlüklerden, demokrasiden yana bir yayın

» * 'Açılış Sayfanız' Sesonline.net olsun...

Bağımsız SESONLINE
» » Sesonline.net 'i Facebook'ta takip etmek için tıklayınız
» » Sesonline.net 'i Twitter'da takip etmek için tıklayınız

Arkadaşına Yolla Yorum Yolla