Arkadaşına Yolla Yorum Yolla

2007-08-02 - 12:30:00

23. dönem kesinleşmiş Milletvekili listesi

[Sesonline] Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) açıkladığı 22 Temmuz 2007 tarihinde gerçekleşen "23. Dönem Parlamentosu'nu oluşturan Milletvekili Seçimi" kesin sonuçlarına göre, İstanbul 3'üncü Bölge'den seçilen MHP'li Prof. Dr. Mehmet Cihat Özönder'in vefatıyla bir sandalyenin boş kalacağı TBMM'de 549 milletvekili görev yapacak.







Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Muammer Aydın, 42 milyon 799 bin 303 kayıtlı seçmenden, 36 milyon 56 bin 253'ünün oy kullandığını bildirdi.
Gümrük kapılarında 228 bin 19, cezaevlerinde 37 bin 600 seçmen oy kullandı.
Seçimlerde 1 milyon 6 bin 602 oy "geçersiz" sayılırken, 35 milyon 49 bin 651 oy geçerli sayıldı.
Seçime yüzde 84.25 oranında bir katılım oldu.

Gümrük oylarının illere yansıtılması sonucu Hakkari'de 2 milletvekilliğini AKP, 1 milletvekilliğini ise; bağımsızlar kazandı. Gümrük akpılarında Bağımsızlara oy verme hakkı tanınmadı.

SİYASAL PARTİLERİN MİLLETVEKİLİ SAYILARI

Seçim sonuçlarına göre siyasal partilerin çıkardıkları milletvekili sayısı şöyle:
» Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) : 341,
» Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) : 112,
» Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) : 70 Bağımsız olarak seçilen milletvekillerinin sayısı 26.
Bağımsız milletvekillerinden, Ayla Akat Ata (Batman), Bengi Yıldız (Batman), Mehmet Nezir Karabaş (Bitlis), Aysel Tuğluk (Diyarbakır), Selahattin Demirbaş (Diyarbakır), Gültan Kışanak (Diyarbakır), Akın Birdal (Diyarbakır), Pervin Buldan (Iğdır), Sebahat Tuncel (İstanbul 3. Bölge), Ahmet Türk (Mardin), Emine Ayna (Mardin), Sırrı Sakık (Muş), Nuri Yaman (Muş), Osman Özçelik (Siirt), İbrahim Binici (Şanlıurfa), Sevahir Bayındır (Şırnak), Hasip Kaplan (Şırnak), Şerafettin Halis (Tunceli), Özdal Üçer (Van), Fatma Kurtulan (Van)'ın katılımı ile Demokratik Toplum Partisi (DTP) de grup kurararak TBMM'de temsil edilmeye hak kazandı.


İLLERE GÖRE MİLLETVEKİLİ DAĞILIMI LİSTESİ:

Seçim çevrelerine göre milletvekillerinin tam listesi:


01 ADANA

Nevin Gaye Erbatur (CHP)

Mustafa Vural (CHP)

Hulusi Güvel (CHP)

Tacidar Seyhan (CHP)

Recai Yıldırım (MHP)

Kürşat Atılgan (MHP)

Yılmaz Tankut (MHP)

Muharrem Varlı (MHP)

Dengir Mir Mehmet Fırat (AKP)

Ömer Çelik (AKP)

Necdet Ünüvar (AKP)

Fatoş Gürkan (AKP)

Vahit Kirişci (AKP)

Ali Küçükaydın (AKP)


(02) ADIYAMAN

Şevket Köse (CHP)

Fehmi Hüsrev Kutlu (AKP)

Ahmet Aydın (AKP)

Şevket Gürsoy (AKP)

Mehmet Erdoğan (AKP)


(03) AFYONKARAHİSAR

Halil Ünlütepe (CHP)

Abdülkadir Akcan (MHP)

Sait Açba (AKP)

Veysel Eroğlu (AKP)

Halil Aydoğan (AKP)

Ahmet Koca (AKP)

Zekeriya Aslan (AKP)


(04) AĞRI

Yaşar Eryılmaz (AKP)

Cemal Kaya (AKP)

Mehmet Hanifi Alır (AKP)

Fatma Kotan (AKP)

Abdulkerim Aydemir (AKP)


(05) AMASYA

Hüseyin Ünsal (CHP)

Akif Gülle (AKP)

Avni Erdemir (AKP)



(06) ANKARA- 1

Önder Sav (CHP)

Eşref Erdem (CHP)

Mehmet Emrehan Halıcı (CHP)

Nesrin Baytok (CHP)

Hakkı Suha Okay (CHP)

Yıldırım Tuğrul Türkeş (MHP)

Bekir Aksoy (MHP)

Cemil Çiçek (AKP)

Ali Babacan (AKP)

Bülent Gedikli (AKP)

Nazmi Haluk Özdalga (AKP)

Zeynep Dağı (AKP)

Mehmet Zekai Özcan (AKP)

Faruk Koca (AKP)

Burhan Kayatürk (AKP)


(06) ANKARA- 2

Yılmaz Ateş (CHP)

Zekeriya Akıncı (CHP)

Mücahit Pehlivan (CHP)

Tekin Bingöl (CHP)

Ahmet Deniz Bölükbaşı (MHP)

Mustafa Cihan Paçacı (MHP)

Beşir Atalay (AKP)

Salih Kapusuz (AKP)

Mehmet Zafer Çağlayan (AKP)

Mustafa Said Yazıcıoğlu (AKP)

Ahmet İyimaya (AKP)

Reha Denemeç (AKP)

Haluk İpek (AKP)

Aşkın Asan (AKP)


(07) ANTALYA

Deniz Baykal (CHP)

Hüsnü Çöllü (CHP)

Osman Kaptan (CHP)

Atila Emek (CHP)

Tayfur Süner (CHP)

Tunca Toskay (MHP)

Hüseyin Yıldız (MHP)

Mehmet Günal (MHP)

Mehmet Ali Şahin (AKP)

Sadık Badak (AKP)

Abdurrahman Arıcı (AKP)

Mevlüt Çavuşoğlu (AKP)

Yusuf Ziya İrbeç (AKP)


(08) ARTVİN

Metin Arifağaoğlu (CHP)

Ertekin Çolak (AKP)


(09) AYDIN

Özlem Çerçioğlu (CHP)

Mehmet Fatih Atay (CHP)

Ertuğrul Kumcuoğlu (MHP)

Ali Uzunırmak (MHP)

Recep Taner (MHP)

Atilla Koç (AKP)

Mehmet Erdem (AKP)

Ahmet Ertürk (AKP)


(10) BALIKESİR

Hüseyin Pazarcı (CHP)

Ergün Aydoğan (CHP)

Ahmet Duran Bulut (MHP)

Ahmet Edip Uğur (AKP)

Mehmet Cemal Öztaylan (AKP)

Ayşe Akbaş (AKP)

İsmail Özgün (AKP)

Ali Osman Sali (AKP)


(11) BİLECİK

Yaşar Tüzün (CHP)

Fahrettin Poyraz (AKP)


(12) BİNGÖL

Cevdet Yılmaz (AKP)

Yusuf Çoşkun (AKP)

Kazim Ataoğlu (AKP)


(13) BİTLİS

Zeki Ergezen (AKP)

Vahit Kiler (AKP)

Cemal Taşar (AKP)

Mehmet Nezir Karabaş (Bağımsız)


(14) BOLU

Metin Yılmaz (AKP)

Yüksel Coşkunyürek (AKP)

Fatih Metin (AKP)


(15) BURDUR

Ramazan Kerim Özkan (CHP)

Bayram Özçelik (AKP)

Mehmet Alp (AKP)


(16) BURSA

Onur Başaran Öymen (CHP)

Kemal Demirel (CHP)

Abdullah Özer (CHP)

Necati Özensoy (MHP)

Hamza Hamit Homriş (MHP)

İsmet Büyükataman (MHP)

Faruk Çelik (AKP)

Mehmet Altan Karapaşaoğlu (AKP)

Hayrettin Çakmak (AKP)

Mehmet Emin Tutan (AKP)

Canan Candemir Çelik (AKP)

Mehmet Tunçak (AKP)

Sedat Kızılcıklı (AKP)

Ali Koyuncu (AKP)

Ali Kul (AKP)

Mehmet Ocakden (AKP)



(17) ÇANAKKALE

Ahmet Küçük (CHP)

Mustafa Kemal Cengiz (MHP)

Mehmet Daniş (AKP)

Müjdat Kuşku (AKP)


(18) ÇANKIRI

Ahmet Bukan (MHP)

Nurettin Akman (AKP)

Suat Kınıklıoğlu (AKP)


(19) ÇORUM

Derviş Günday (CHP)

Ağah Kafkas (AKP)

Cahit Bağcı (AKP)

Murat Yıldırım (AKP)

Ahmet Aydoğmuş (AKP)


(20) DENİZLİ

Hasan Erçelebi (CHP)

Ali Rıza Ertemür (CHP)

Emin Haluk Ayhan (MHP)

Mehmet Yüksel (AKP)

Selma Aliye Kavaf (AKP)

Mehmet Salih Erdoğan (AKP)

Mithat Ekici (AKP)


(21) DİYARBAKIR

Mehmet Mehdi Eker (AKP)

Kutbettin Arzu (AKP)

M.İhsan Arslan (AKP)

Abdurrahman Kurt (AKP)

Osman Aslan (AKP)

Ali İhsan Merdanoğlu (AKP)

Akın Birdal (Bağımsız)

Gültan Kışanak (Bağımsız)

Selahattin Demirtaş (Bağımsız)

Aysel Tuğluk (Bağımsız)


(22) EDİRNE

Rasim Çakır (CHP)

Bilgin Paçarız (CHP)

Cemaleddin Uslu (MHP)

Necdet Budak (AKP)


(23) ELAZIĞ

Mehmet Necati Çetinkaya (AKP)

Hamza Yanılmaz (AKP)

Faruk Septioğlu (AKP)

Tahir Öztürk (AKP)

Feyzi İşbaşaran (AKP)


(24) ERZİNCAN

Erol Tınastepe (CHP)

Binali Yıldırım (AKP)

Sebahattin Karakelle (AKP)


(25) ERZURUM

Zeki Ertugay (MHP)

Recep Akdağ (AKP)

Muzaffer Gülyurt (AKP)

Fazilet Dağcı Çığlık (AKP)

İbrahim Kavaz (AKP)

Saadettin Aydın (AKP)

Muhyettin Aksak (AKP)


(26) ESKİŞEHİR

Hüseyin Tayfun İçli (CHP)

Fehmi Murat Sönmez (CHP)

Beytullah Asil (MHP)

Kemal Unakıtan (AKP)

Hasan Murat Mercan (AKP)

Emin Nedim Öztürk (AKP)


(27) GAZİANTEP

Yaşar Ağyüz (CHP)

Akif Ekici (CHP)

Hasan Özdemir (MHP)

Mehmet Şimşek (AKP)

Fatma Şahin (AKP)

Mehmet Sarı (AKP)

Mahmut Durdu (AKP)

Mehmet Erdoğan (AKP)

İbrahim Halil Mazıcıoğlu (AKP)

Özlem Müftüoğlu (AKP)


(28) GİRESUN

Eşref Karaibrahim (CHP)

Murat Özkan (MHP)

Nurettin Canikli (AKP)

Hacı Hasan Sönmez (AKP)

Ali Temür (AKP)


(29) GÜMÜŞHANE

Kemalettin Aydın (AKP)

Yahya Doğan (AKP)


(30) HAKKARİ

Rüstem Zeydan (AKP)

Abdulmuttalip Özbek (AKP)

Hamit Geylani (Bağımsız)


(31) HATAY

Fuat Çay (CHP)

Gökhan Durgun (CHP)

Abdulaziz Yazar (CHP)

Süleyman Turan Çirkin (MHP)

İzzettin Yılmaz (MHP)

Sadullah Ergin (AKP)

Orhan Karasayar (AKP)

Mustafa Öztürk (AKP)

Abdülhadi Kahya (AKP)

Fevzi Şanverdi (AKP)


(32) ISPARTA

Mevlüt Coşkuner (CHP)

Süleyman Nevzat Korkmaz (MHP)

Süreyya Sadi Bilgiç (AKP)

Mehmet Sait Dilek (AKP)

Haydar Kemal Kurt (AKP)


(33) MERSİN

İsa Gök (CHP)

Vahap Seçer (CHP)

Ali Rıza Öztürk (CHP)

Ali Oksal (CHP)

Mehmet Şandır (MHP)

Behiç Çelik (MHP)

Kadir Ural (MHP)

Akif Akkuş (MHP)

Kürşad Tüzmen (AKP)

Mehmet Zafer Üskül (AKP)

Ali Er (AKP)

Ömer İnan (AKP)


(34) İSTANBUL- 1

İlhan Kesici (CHP)

Algan Hacaloğlu (CHP)

Ahmet Tan (CHP)

Ayşe Jale Ağırbaş (CHP)

Ali Topuz (CHP)

Bayramali Meral (CHP)

Fatma Nur Serter (CHP)

Şinasi Öktem (CHP)

Gündüz Suphi Aktan (MHP)

Durmuşali Torlak (MHP)

Recep Tayyip Erdoğan (AKP)

Ertuğrul Günay (AKP)

Edibe Sözen (AKP)

İrfan Gündüz (AKP)

Mustafa Ataş (AKP)

Mesude Nursuna Memecan (AKP)

Nusret Bayraktar (AKP)

Mehmet Sekmen (AKP)

Özlem Piltanoğlu Türköne (AKP)

Hasan Kemal Yardımcı (AKP)

Hüseyin Besli (AKP)

Mehmet Beyazıt Denizolgun (AKP)

İdris Güllüce (AKP)

Mehmet Ufuk Uras (Bağımsız)


(34) İSTANBUL- 2

Mehmet Sevigen (CHP)

Mustafa Özyürek (CHP)

Bihlun Tamaylıgil (CHP)

Süleyman Yağız (CHP)

Kemal Kılıçdaroğlu (CHP)

Necla Arat (CHP)

Çetin Soysal (CHP)

Mithat Melen (MHP)

Ümit Şafak (MHP)

Hayati Yazıcı (AKP)

Murat Başesgioğlu (AKP)

Nimet Çubukçu (AKP)

Egemen Bağış (AKP)

Burhan Kuzu (AKP)

Ayşe Nur Bahçekapılı (AKP)

Ömer Dinçer (AKP)

Osman Gazi Yağmurdereli (AKP)

Canan Kalsın (AKP)

Necat Birinci (AKP)

Alaattin Büyükkaya (AKP)

Recep Koral (AKP)


(34) İSTANBUL- 3

Mustafa Şükrü Elekdağ (CHP)

Hasan Macit (CHP)

Hüseyin Mert (CHP)

Mehmet Ali Özpolat (CHP)

Esfender Korkmaz (CHP)

Sacid Yıldız (CHP)

Birgen Keleş (CHP)

Meral Akşener (MHP)

Atila Kaya (MHP)

Mehmet Cihat Özönder -öldü- (MHP)

Abdülkadir Aksu (AKP)

İdris Naim Şahin (AKP)

Nazım Ekren (AKP)

Güldal Akşit (AKP)

Mehmet Müezzinoğlu (AKP)

Reha Çamuroğlu (AKP)

Lokman Ayva (AKP)

Mehmet Domaç (AKP)

İbrahim Yiğit (AKP)

Feyzullah Kıyıklık (AKP)

Ünal Kacır (AKP)

Halide İncekara (AKP)

Fuat Bol (AKP)

Alev Dedegil (AKP)

Sebahat Tuncel (Bağımsız)


(35)İZMİR- 1

Şükran Güldal Mumcu (CHP)

Harun Öztürk (CHP)

Bülent Baratalı (CHP)

Abdurrezzak Erten (CHP)

Ahmet Ersin (CHP)

Oktay Vural (MHP)

Şenol Bal (MHP)

Mehmet Aydın (AKP)

Fatma Seniha Nükhet Hotar Göksel (AKP)

Mehmet Sayım Tekelioğlu (AKP)

İbrahim Hasgür (AKP)

Tuğrul Yemişci (AKP)


(35) İZMİR- 2

Kıvılcım Kemal Anadol (CHP)

Oğuz Oyan (CHP)

Recai Birgün (CHP)

Mehmet Ali Susam (CHP)

Canan Aritman (CHP)

Selçuk Ayhan (CHP)

Ahmet Kenan Tanrıkulu (MHP)

Kamil Erdal Sipahi (MHP)

Mehmet Vecdi Gönül (AKP)

İsmail Katmerci (AKP)

Taha Aksoy (AKP)

Erdal Kalkan (AKP)


(36) KARS

Gürcan Dağdaş (MHP)

Zeki Karabayır (AKP)

Mahmut Esat Güven (AKP)


(37) KASTAMONU

Mehmet Serdaroğlu (MHP)

Hakkı Köylü (AKP)

Hasan Altan (AKP)

Musa Sıvacıoğlu (AKP)


(38) KAYSERİ

Mehmet Şevki Kulkuloğlu (CHP)

Sabahattin Çakmakoğlu (MHP)

Abdullah Gül (AKP)

Sadık Yakut (AKP)

Taner Yıldız (AKP)

Yaşar Karayel (AKP)

Mustafa Elitaş (AKP)

Ahmet Öksüzkaya (AKP)


(39) KIRKLARELİ

Turgut Dibek (CHP)

Tansel Barış (CHP)

Ahmet Gökhan Sarıçam (AKP)


(40) KIRŞEHİR

Metin Çobanoğlu (MHP)

Mikail Arslan (AKP)

Abdullah Çalışkan (AKP)


(41) KOCAELİ

Mehmet Cevdet Selvi (CHP)

Hikmet Erenkaya (CHP)

Cumali Durmuş (MHP)

Nihat Ergün (AKP)

Osman Pepe (AKP)

Fikri Işık (AKP)

Eyüp Ayar (AKP)

Azize Sibel Gönül (AKP)

Muzaffer Baştopçu (AKP)


(42) KONYA

Atilla Kart (CHP)

Faruk Bal (MHP)

Mustafa Kalaycı (MHP)

Sami Güçlü (AKP)

Hasan Angı (AKP)

Özkan Öksüz (AKP)

Orhan Erdem (AKP)

Ayşe Türkmenoğlu (AKP)

Hüsnü Tuna (AKP)

Harun Tüfekci (AKP)

Kerim Özkul (AKP)

Abdullah Çetinkaya (AKP)

Mustafa Kabakcı (AKP)

Ahmet Büyükakkaşlar (AKP)

Muharrem Candan (AKP)

Ali Öztürk (AKP)


(43) KÜTAHYA

Alim Işık (MHP)

Soner Aksoy (AKP)

İsmail Hakkı Biçer (AKP)

Hüsnü Ordu (AKP)

Hasan Fehmi Kinay (AKP)

Hüseyin Tuğcu (AKP)


(44) MALATYA

Ferit Mevlüt Aslanoğlu (CHP)

Mahmut Mücahit Fındıklı (AKP)

Ömer Faruk Öz (AKP)

Öznur Çalık (AKP)

İhsan Koca (AKP)

Fuat Ölmeztoprak (AKP)

Mehmet Şahin (AKP)


(45) MANİSA

Şahin Mengü (CHP)

Mustafa Erdoğan Yetenç (CHP)

Mustafa Enöz (MHP)

Erkan Akçay (MHP)

Ahmet Orhan (MHP)

Bülent Arınç (AKP)

Hüseyin Tanrıverdi (AKP)

Mehmet Çerçi (AKP)

Recai Berber (AKP)

İsmail Bilen (AKP)


(46) KAHRAMANMARAŞ

Durdu Özbolat (CHP)

Mehmet Akif Paksoy (MHP)

Mehmet Sağlam (AKP)

Veysi Kaynak (AKP)

Nevzat Pakdil (AKP)

Avni Doğan (AKP)

Fatih Arıkan (AKP)

Cafer Tatlıbal (AKP)


(47) MARDİN

Süleyman Çelebi (AKP)

Mehmet Halit Demir (AKP)

Cüneyt Yüksel (AKP)

Gönül Bekin Şahkulubey (AKP)

Ahmet Türk (Bağımsız)

Emine Ayna (Bağımsız)


(48) MUĞLA

Fevzi Topuz (CHP)

Gürol Ergin (CHP)

Ali Arslan (CHP)

Metin Ergun (MHP)

Yüksel Özden (AKP)

Mehmet Nil Hıdır (AKP)


(49) MUŞ

Medeni Yılmaz (AKP)

Seracettin Karayağız (AKP)

Sırrı Sakik (Bağımsız)

M Nuri Yaman (Bağımsız)


(50) NEVŞEHİR

Ahmet Erdal Feralan (AKP)

Rıtvan Köybaşı (AKP)

Mahmut Dede (AKP)


(51) NİĞDE

Mümin İnan (MHP)

İsmail Göksel (AKP)

Muharrem Selamoğlu (AKP)


(52) ORDU

Rahmi Güner (CHP)

Rıdvan Yalçın (MHP)

Mehmet Hilmi Güler (AKP)

Eyüp Fatsa (AKP)

Enver Yılmaz (AKP)

Mustafa Hamarat (AKP)

Ayhan Yılmaz (AKP)


(53) RİZE

Bayram Ali Bayramoğlu (AKP)

Lütfi Çırakoğlu (AKP)

Ahmet Mesut Yılmaz (Bağımsız)


(54) SAKARYA

Münir Kutluata (MHP)

Şaban Dişli (AKP)

Hasan Ali Çelik (AKP)

Erol Aslan Cebeci (AKP)

Ayhan Sefer Üstün (AKP)

Recep Yıldırım (AKP)

(55) SAMSUN

Ahmet Haluk Koç (CHP)

Suat Binici (CHP)

Osman Çakır (MHP)

Mustafa Demir (AKP)

Cemal Yılmaz Demir (AKP)

Suat Kılıç (AKP)

Birnur Şahinoğlu (AKP)

Ahmet Yeni (AKP)

Fatih Öztürk (AKP)


(56) SİİRT

Afif Demirkıran (AKP)

Memet Yılmaz Helvacıoğlu (AKP)

Osman Özçelik (Bağımsız)

(57) SİNOP

Engin Altay (CHP)

Abdurrahman Dodurgalı (AKP)

Kadir Tıngıroğlu (AKP)


(58) SİVAS

Malik Ecder Özdemir (CHP)

Mehmet Mustafa Açıkalın (AKP)

Hamza Yerlikaya (AKP)

Selami Uzun (AKP)

Osman Kılıç (AKP)

Muhsin Yazıcıoğlu (Bağımsız)


(59) TEKİRDAĞ

Enis Tütüncü (CHP)

Faik Öztrak (CHP)

Kemalettin Nalcı (MHP)

Tevfik Ziyaeddin Akbulut (AKP)

Necip Taylan (AKP)


(60) TOKAT

Orhan Ziya Diren (CHP)

Reşat Doğru (MHP)

Şükrü Ayalan (AKP)

Zeyid Aslan (AKP)

Osman Demir (AKP)

Hüseyin Gülsün (AKP)

Dilek Yüksel (AKP)


(61) TRABZON

Mehmet Akif Hamzaçebi (CHP)

Süleyman Latif Yunusoğlu (MHP)

Faruk Nafız Özak (AKP)

Cevdet Erdöl (AKP)

Kemalettin Göktaş (AKP)

Mustafa Cumur (AKP)

Safiye Seymenoğlu (AKP)

Asım Aykan (AKP)


(62) TUNCELİ

Şerafettin Halis (Bağımsız)

Kamer Genç (Bağımsız)


(63) ŞANLIURFA

Sabahattin Cevheri (AKP)

Zülfükar İzol (AKP)

Eyyüp Cenap Gülpınar (AKP)

Yahya Akman (AKP)

Abdurrahman Müfit Yetkin (AKP)

Çağla Aktemur Özyavuz (AKP)

Ramazan Başak (AKP)

Abdulkadir Emin Önen (AKP)

Mustafa Kuş (AKP)

Seyit Eyyüpoğlu (Bağımsız)

İbrahim Binici (Bağımsız)


(64) UŞAK

Osman Coşkunoğlu (CHP)

Mustafa Çetin (AKP)

Nuri Uslu (AKP)


(65) VAN

Hüseyin Çelik (AKP)

İkram Dinçer (AKP)

Kerem Altun (AKP)

Kayhan Türkmenoğlu (AKP)

Gülşen Orhan (AKP)

Fatma Kurtulan (Bağımsız)

Özdal Üçer (Bağımsız)


(66) YOZGAT

Mehmet Ekici (MHP)

Mehmet Çiçek (AKP)

Bekir Bozdağ (AKP)

Abdulkadir Akgül (AKP)

Mehmet Yaşar Öztürk (AKP)

Osman Coşkun (AKP)


(67) ZONGULDAK

Ali Koçal (CHP)

Ali İhsan Köktürk (CHP)

Köksal Toptan (AKP)

Fazlı Erdoğan (AKP)

Polat Türkmen (AKP)


(68) AKSARAY

Osman Ertuğrul (MHP)

Ali Rıza Alaboyun (AKP)

Ruhi Açıkgöz (AKP)

İlknur İnceöz (AKP)


(69) BAYBURT

Ülkü Gökalp Güney (AKP)

Fetani Battal (AKP)


(70) KARAMAN

Hasan Çalış (MHP)

Lütfi Elvan (AKP)

Mevlüt Akgün (AKP)


(71) KIRIKKALE

Osman Durmuş (MHP)

Vahit Erdem (AKP)

Mustafa Özbayrak (AKP)

Turan Kıratlı (AKP)


(72) BATMAN

Ahmet İnal (AKP)

Mehmet Emin Ekmen (AKP)

Ayla Akat Ata (Bağımsız)

Bengi Yıldız (Bağımsız)


(73) ŞIRNAK

Abdullah Veli Seyda (AKP)

Sevahir Bayındır (Bağımsız)

Hasip Kaplan (Bağımsız)


(74) BARTIN

Muhammet Rıza Yalçınkaya (CHP)

Yılmaz Tunç (AKP)


(75) ARDAHAN

Ensar Öğüt (CHP)

Saffet Kaya (AKP)


(76) IĞDIR

Ali Güner (AKP)

Pervin Buldan (Bağımsız)


(77) YALOVA

Muharrem İnce (CHP)

İlhan Evcin (AKP)


(78) KARABÜK

Mustafa Ünal (AKP)

Mehmet Ceylan (AKP)

Cumhur Ünal (AKP)


(79) KİLİS

Hasan Kara (AKP)

Hüseyin Devecioğlu (AKP)


(80) OSMANİYE

Devlet Bahçeli (MHP)

Hakan Coşkun (MHP)

İbrahim Mete Doğruer (AKP)

Durdu Mehmet Kastal (AKP)


(81) DÜZCE

Yaşar Yakış (AKP)

Celal Erbay (AKP)

Metin Kaşıkoğlu (AKP)




» * Sesonline.net 4. yaşına girdi

» * 'Açılış Sayfanız' Sesonline.net olsun...


Bağımsız SESONLINE




» » Sesonline.net 'i Facebook'ta takip etmek için tıklayınız
» » Sesonline.net 'i Twitter'da takip etmek için tıklayınız

Arkadaşına Yolla Yorum Yolla