Arkadaşına Yolla Yorum Yolla

2008-01-20 - 13:29:00

Gazeteci-yazar Yalçın Ergündoğan ödülünü aldı

[Sesonline] Bileşenleri arasında, İnsan Yerleşimleri Derneği, İnsan Hakları Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Kadıköy Bilim, Kültür, Sanat Dostları Derneği, Doğa Savaşçıları Çevre Örgütü, Kadıköy Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği, Çevre ve Sokak Hayvanları Derneği, Kriton Curi Vakfı, Türkiye Çevre Koruma ve Değerlendirme Kurumu, Türk Kalp Vakfı gibi sivil toplum örgütlerinin yer aldığı Genel Sekreterliğini Osman Nuri Öztürk'ün yaptığı İstanbul Çevre Konseyi "Ödül Töreni" dün akşam İstanbul Gazeteciler Cemiyeti Lokali'nde yapıldı. Törende, "Türkiye medyasının en özgün tematik sayfası" olarak kabul edilen "Dünya Yalnız Bizim Değil" sayfasının kurucusu ve editörü, BirGün gazetesi yazarı Yalçın Ergündoğan'a "doğa, çevre ve hayvan haklarına" ilişkin "en özgün, nitelikli yayın" ve "en iyi köşe yazısı" ödülü verildi.

"İstanbul Çevre Konseyi"ni oluşturan çok sayıda örgütün önerisi ile Konsey Yönetim Kurulu'nun oy birliği ile aldığı karar doğrultusunda BirGün gazetesi'nden Yalçın Ergündoğan ödülü alırken yaptığı konuşmada; "Yaşam savunucularının doğa, çevre ve hayvan hakları mücadelesi artık genel hak mücadelelerine eklemlenmiş ve ayrılmaz önemli bir parçasını oluşturmaktadır. Yaşam hakkına saygı, yaşamın eşit ve adil paylaşılması ve türclükle mücadele gibi konulara yayın yoluyla yaptığımız katkının dikkate alımış ve ödüllendirilmiş olması sevindiricidir" dedi. Ergündoğan konuşmasını "Tüm canlıların yaşamını tehdit eden "nükleer'in enerjisine de bombasına da' karşı çıktık, çıkıyoruz, rüzgar ve güneş gibi yenilenebilir enerji kaynakları bize yeter" sözleriyle tamamladı.

Bilim, medya, iş dünyası gibi dallarda doğa ve çevre korumaya katkılarından ötürü verilmekte olan ödülleri alanlar arasında, Prof. Dr. Orhan Kural (Akademisyen), Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu (Akademisyen), Osman Saffet Arolat (Dünya Gazetesi), Yalçın Ergündoğan (BirGün Gazetesi), Gürnur Eken (Expo Channel TV), Sezgin Akkoyuncu (Düzgün TV) gibi isimler bulunuyor.
Ödül törenine, Çevre Konseyi'ni oluşturan sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Gazeteciler Cemiyeti temsilcileri, T. Gazeteciler Sendikası yetkilileri, İstanbul Vali Yardımcıları ve İstanbul eski Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna gibi çok sayıda davetli katıldı.


FOTOĞRAF: Elçin Yıldıral» * En iyi 'Çevre Yazısı' ödülü Yalçın Ergündoğan'a ( Dördüncü Kuvvet Medya)

» * Yalçın Ergündoğan'a 'Çevre Konseyi' ödülü

» * Gazeteci-yazar Yalçın Ergündoğan yeni yılı 'davalarla' karşıladı

» * 'Hoşça kal Şila... Canım kızım benim...'

* * *

» * 'Açılış Sayfanız' Sesonline.net olsun...

Bağımsız SESONLINE. NET

» » Sesonline.net 'i Facebook'ta takip etmek için tıklayınız
» » Sesonline.net 'i Twitter'da takip etmek için tıklayınız

Arkadaşına Yolla Yorum Yolla