Arkadaşına Yolla Yorum Yolla

2008-03-14 - 18:06:00

Ülkücü Mehmet Gül öldü

[Sesonline] Karaciğer yetmezliği çeken ve bir süre önce karaciğer nakli geçiren eski MHP Milletvekili Mehmet Gül, Ukrayna'da geçirdiği rahatsızlığın ardından kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Türkiye, Mehmet Gül adını ilk olarak 16 Mart 1978’de İstanbul Üniversitesi’nde okuldan çıkan öğrencilerin üzerine ateş açılmasıyla tanıdı. Gül, katliamın 30. yıldönümüne bir gün kala yaşamını yitirdi.

Önceki gece Ukrayna’da ölen Gül’ün kesin ölüm nedeni henüz açıklanmazken nedenin daha önce de yaşadığı karaciğer sorunu olabileceği bildirildi. Mehmet Gül"/b>’e 2007 yılında Hepatit - B’den siroza dönüşen hastalığı sonucu karaciğer nakli yapılmıştı. İşadamı kimliğiyle sık sık Ukrayna’ya gittiği öğrenilen Gül'ün cenazesinin İstanbul'a getirilmesi bekleniyor.

KATLİAMIN 30. YILDÖNÜMÜNE 1 GÜN KALA ÖLDÜ

1950 yılında Yozgat’ta doğan Mehmet Gül, bir dönem ülkücü hareketin liderliğini de yaptı. Türkiye, Mehmet Gül adını ilk olarak 16 Mart 1978’de İstanbul Üniversitesi’nde okuldan çıkan öğrencilerin üzerine ateş açılmasıyla tanıdı. 7 kişinin öldüğü, 41 kişinin de yaralandığı olaya Gül’ün de adı karıştı. Gül, yargılandığı davadan beraat etti ancak dosya bir türlü aydınlatılamadı. Gül, katliamın 30. yıldönümüne bir gün kala yaşamını yitirdi.

KATLİAM SANIKLIĞINDAN MECLİSE

Gül, TBMM'nin 21. döneminde MHP’den İstanbul Milletvekilli olarak seçildi. Milletvekilliği döneminde ilginç çıkışlarıyla tanınan Gül, bazı milletvekilleriyle birlikte Küba’ya giderek, başında Che beresiyle "kurt işareti" yaparak poz verdi. Daha sonra Devlet Bahçeli tarafından MHP’den uzaklaştırılan Gül’ün ismi kamuoyunda "mini Susurluk" olarak bilinen "Matkap Operasyonu"nda da geçti. Kendilerini, “JİTEM’ciyiz, Yeşil`in adamıyız” diye tanıtarak, AKP milletvekillerinin de aralarında bulunduğu bazı kişelere şantaj yapan çeteyle ilişkisi olduğu öne sürülen Mehmet Gül, savcılıkça sorgulanmıştı.

» * 'Açılış Sayfanız' Sesonline.net olsun...

Bağımsız SESONLINE. NET
» » Sesonline.net 'i Facebook'ta takip etmek için tıklayınız
» » Sesonline.net 'i Twitter'da takip etmek için tıklayınız

Arkadaşına Yolla Yorum Yolla