Arkadaşına Yolla Yorum Yolla

2009-06-25 - 14:07:00

Ergündoğan Kadıköy'de okurlarıyla buluştu...

[Sesonline] İSTANBUL- Gazeteci-yazar Yalçın Ergündoğan Kadıköy Ada Kafe'de okurlarıyla buluştu ve Belge Yayınları'ndan çıkan, Yaşam Savunusu adlı kitabını imzaladı. Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu (Küresel BAK) Kadıköy Temsilciliğince düzenlenen etkinlikte, Ergündoğan kitabı üzerine katılımcılarla söyleşti ve görüşlerini paylaştı.
24 Haziran Çarşamba günü saat:18.30'da Kadıköy Ada Kafe'de düzenlenen kitap tanıtım ve imza gününde kitaplarını imzalayan Yalçın Ergündoğan yaptığı konuşmada; "doğaya saygıyı, yaşam hakkını, çevre duyarlılığını, hayvan haklarını, nükleerin bombasına da, enerjisine de karşı çıkışı, savaş karşıtlığını, barışı savunmayı, hak mücadelelerini ortaklaştırmayı, bütünleştirmeyi yazılarımın da yaşamı savunmanın da ana unsuru olarak görüyorum. Zaten, kitapta da, açıkça ve anlaşılır bir dille doğrudan ‘yaşam savunuculuğu’ yapılıyor" dedi.

Okuyuculardan yoğun ilgi gören etkinlikte, Ergündoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Kitapta, ‘Kibirli’, ‘ben merkezci’ ve ‘en akıllı’ olduğunu iddia eden ‘insan türü’nü sık sık eleştiriyorum. Kitabın her sayfasında türcülüğü reddeden bir noktadan, aslında tabii ki, baskı ve sömürüye karşı çıkılıyor. Dil, din, ırk, milliyet ve tür farkı gözetmeksizin, bir anadan doğmuşçasına birlikte, bir arada yaşamın, varlığımızın sürmesi için bir zorunluluk olduğu vurgusunu yapıyorum. ‘Yurdumuz bütün cihandır bizim’ yaklaşımı kitapta yer alan tüm yazılarımın da ana felsefesi..."

ETKİNLİĞE OKAN ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ DE KATILDI

Ergündoğan'ın imza gününe, bir süre önce Akfırat Yerleşkesinde kuşkulu köpek ölümleri gerçekleştiği için okul yönetimine tpki gösteren "Okan Üniversitesi Hayvanlara ve Doğaya Saygı Topluluğu" üyesi öğrenciler de katıldı.

Okan Üniversitesi öğrencileri, Üniversite bünyesinde oluşturdukları "DOHAY topluluğu Kitaplığı"nın ilk kitabı olacağını ifade ederek Yaşam Savunusu'nu Ergündoğan'a imzalattılar...
FOTOĞRAF: İlhami Mısırlıoğlu

» * Doğaya ve canlı yaşamına yönelik saldırıya karşı 'Yaşam Savunusu' çıktı!

* * *

» * 'Açılış Sayfanız' Sesonline.net olsun...

Bağımsız SESONLINE
» » Sesonline.net 'i Facebook'ta takip etmek için tıklayınız
» » Sesonline.net 'i Twitter'da takip etmek için tıklayınız

Arkadaşına Yolla Yorum Yolla