Arkadaşına Yolla Yorum Yolla

2009-12-06 - 19:57:00

İklim Değişikliği Zirvesi: 'Gezegenimiz alarm veriyor'

[sesonline] İSTANBUL- Dünya ülkelerinin iklim değişikliğine çare arayışları için biraraya geleceği 7-18 Aralık Kopenhag ‘İklim Değişikliği Zirvesi’ sürecinde, Küresel Eylerm Grubu (KEG) 'tüm canlı yaşamı için ses çıkarmak üzere' 12 Aralık Cumartesi günü, Saat: 17.00'de, İstanbul Tünel Meydanı'ndan Taksim'e yürüyeceklerini duyurdu. Etkinlik programının da, 9 Aralık, Çarşamba günü, saat 18:30’da İstanbul Makine Mühendisleri Odası’nda, sendikaların, siyasi partilerin, aydınların, sanatçıların, derneklerin, meslek örgütlerinin, katılımıyla gerçekleşecek basın toplantısıyla başlayacağı bildirildi. KEG'den yapılan açıklama ve etkinlik programı şöyle:

"Tüm canlı yaşamı için ses çıkarmak üzere 12 Aralık'ta yürüyoruz. 12 Aralık günü saat 17.00'da İstanbul Tünel Meydanı'ndan Taksim'e yapacağımız yürüyüşten sonra İlkay Akaya, Yasemin Göksu ve Marsis konseri var.

Bilim insanları uyarıyor, gezegenimiz alarm veriyor; tayfunlar, seller, orman yangınları artıyor, buzullar hızla eriyor, kuraklık, salgın hastalıklar yaygınlaşıyor. Bunların hiçbiri doğal değil.
Bunlar sistemin yarattığı sorunlar.
Şimdi sistemin sözcüler ve temsilcileri Kopenhag'da buluşuyor. Kopenhag'da hükümet yetkililerinin katılacağı iklim zirvesi yapılacak.
Biz de bu zirve sırasında gösteriler yapacağız. Hem konuşamayan, sesi olmayan gezegenin sesini duyurmak hem de iklim değişiminin en çok vurduğu, en çok tahrip ettiği, en çok öldürdüğü yoksulların taleplerini dile getirmek için 12 Aralık'ta yürüyoruz.
Önce "Küresel ısınmayı durdur/Dünyayı değiştir", "Şirketleri değil gezegeni kurtar" sloganlarıyla yürüyeceğiz.
Ardından konser, konuşmalar ve Kopenhag'la canlı bağlantılarla devam edeceğiz.

» Buluşma ve yürüyüş: Tünel Meydanı (İstanbul)
12 Aralık 2009, Cumartesi, Saat 17.00

» Eylem sonrası etkinlik: Konser, Saat: 19.00 - İlkay Akkaya, Yasemin Göksu ve Marsis
» Yer: Guitar (İstiklal Cad. Ayhan Işık Sok. 11/1, Beyoğlu - İstanbul)
» * Greenpeace dünya liderlerine 'özür' diletti

* * *

» * 'Açılış Sayfanız' Sesonline.net olsun...

Bağımsız SESONLINE


» » Sesonline.net 'i Facebook'ta takip etmek için tıklayınız
» » Sesonline.net 'i Twitter'da takip etmek için tıklayınız

Arkadaşına Yolla Yorum Yolla