Arkadaşına Yolla Yorum Yolla

2010-09-10 - 12:57:00

Cumhuriyet Gazetesi 'Yetmez ama, Evet'çileri hedef gösterdi...

[Sesonline] İSTANBUL- Cumhuriyet Gazetesi, Mustafa Sönmez'in kaleminden 'Yetmez ama, Evet' diyen yurttaşlardan bazılarının isim listesini içeren ve haklarında çeşitli yorumlar ve karalamalar yapılan bir yazı yayınladı. 10 Eylül 2010 tarihli Cumhuriyet Gazetesi'nde Mustafa Sönmez imzasıyla yayınlanan "‘Yetmez Ama Evet’çiler Kimlerdir?" başlıklı yazıda; "Damardan ve baştan AKP’liler ile AKP destekçisi liberal solcular yan yana. İsimlerden bir bukle aktarayım da terkibe maşallah çekin. Alfabetik sıralamada AKP ideoloğu Anayasa Mahkemesi Raportörü Osman Can’ın bir yanında Oral Çalışlar, diğer yanında Oya Baydar var…" ve benzeri satırlara yer verilerek, kampanyaya destek veren yurttaşlar belli odaklara 'hedef' gösterildi.

Son dönemlerde isim listeleri yayınlayarak kişileri 'hedef gösterme' çalışmaları sık sık yapılmış, Ergenekon davası sonrası bu tür yayınlarda bir duraksama yaşanmıştı.

Hatırlanacağı üzere, "Ermenilerden özür diliyoruz" kampanyası sonrası bu tür listeler 'Dünya Türk olsun' imzalı mesajlarla internet üzerinde dolaştırılmış ve bazı gazetelerde de yer almıştı.

Mustafa Sönmez'in Yetmez ama, Evet' diyenleri karalamak üzere yayınladığı isim listesinde bir hata yaptığı da ortaya çıktı.

Sönmez'in, 'Yetmez ama, Evet'çiler diye yayınladığı isim listesi; Adalet Ağaoğlu ve Osman Can'ı hedef alan İstanbul ve İzmir'de gerçekleştirilen 'sol maskeli' yumurtalı, boyalı saldırılara tepki gösteren ve aralarında 'Hayır' oyu kullanacak ya da referandumu 'boykot' edecek şiddet karşıtı yurttaşların bulunduğu 'İfade özgürlüğünden elinizi çekin!' basın açıklamasındaki imzaları içeriyor...» Sol maskeli saldırganlara tepki: 'İfade özgürlüğünden elinizi çekin!' (7 Eylül 2010)» Bağımsız Sesonline. Net

» » Sesonline.net 'i Facebook'ta takip etmek için tıklayınız
» » Sesonline.net 'i Twitter'da takip etmek için tıklayınız

Arkadaşına Yolla Yorum Yolla