Arkadaşına Yolla Yorum Yolla

2015-11-14 - 08:51:00

Paris İslamcı haydutlarca bombalandı, 200'ü aşkın kişi hunharca katledildi

[Sesonline] PARİS- Paris, görgü tanıklarının ifadesine göre, Allah-ü Ekber haykırışlarıyla IŞİD'li oldukları sanılan İslamcı haydutlarca bombalandı, 200'ü aşkın kişi hunharca katledildi... Fransa’nın başkenti Paris’te bir konser salonu ile bazı restoran ve barlarda silah ve bombayla 7 ayrı saldırı gerçekleştirildi. Belirtilene göre sekizinci saldırıyı polis önledi. Ölü sayısının 200'ü aşmasından endişe ediliyor. Paris Savcılığı, 5 teröristin öldürüldüğünü canlı bombaların dışında silah kullanan diğerlerinin arandığını açıkladı. Fransa'da 2. Dünya Savaşı'nda sonra ilk defa ülke genelinde olağanüstü hal ilan edildi. Ülkede bütün sınırlar kapatıldı. Cumhurbaşkanı F. Hollande'ın talimatıyla ordu güvenlik için Paris'e indi. Fransız hükümeti ve Paris Belediyesi halkın evden çıkmaması çağrısında bulundu. Okullar ve üniversiteler tatil edildi. Paris'teki en kanlı saldırı Bataclan konser salonunda gerçekleşti. The Eagles Death Metal'in Saat: 19.30'da başlayan konserinin olduğu salonda 13 Kasım 2015 Cuma gecesinin son saatlerinde yüzlerce kişi rehin alındı. Fransız medyasına göre konser salonunda bulunan teröristlerin üzerinde bomba olduğu ve rehinelerin birer birer öldürüldükleri, kimilerinin ise boğazını kestikleri öğrenildi.Eş zamanlı saldırılardan biri de Başkent Paris'te Fransa - Almanya maçının oynandığı stadyum yakınında bir lokantaya ateş açılması şeklinde gerçekleşti.

Alışveriş merkezi Les Helles'de de polisle teröristler arasında silahlı çatışma yaşandı.

Paris'te bulunan Stade de France yakınlarında bir barda patlama yaşandığı bildirildi. Fransız Cumhurbaşkanı Hollande'nin patlama anında stadyumda olduğu ve patlamanın ardından tahliye edildiği açıklandı.

Stade de France’ın yakınlarında da üç patlama sesi duyuldu. Fransız Haber Ajansı AFP, stadın yakınlarındaki patlamalardan birinin intihar saldırısı olduğunu duyurdu."GÖZLER TÜRKİYE'YE ÇEVRİLEBİLİR"


CNN Türk TV yayınına katılan gazeteci Kadri Gürsel Fransa'nın hedef seçilmesinin önem taşıdığını söyledi. Avrupa'da en çok müslüman nüfusunu barındıran Fransa'nın sosyal düzeyde hem de güvenlik açısından vereceği tepkiden dolayı saldırının demokrasinin geriletilmesi için yapıldığını söyledi.

Gürsel, Fransa'nın müslüman vatandaşlarının bundan sonra da kendilerini nasıl hissedeceğine dikkat çekerek, sosyal alanda kutuplaşmanın çoğalacağını söyledi. Kadri Gürsel bu olay sonrasında Türkiye'ye yönelebilecek baskının artacağını ve Türkiye'nin izlediği Suriye politikasının da sorgulanacağını dile getirdi.
________________________________

» Dayatılmaya çalışılan diktatoryal rejime inat: Bağımsız internet gazetesi Sesonline.net 12 yaşında...


» Bağımsız Sesonline. Net» » Sesonline.net 'i Facebook'ta takip etmek için tıklayınız
» » Sesonline.net 'i Twitter'da takip etmek için tıklayınız

Arkadaşına Yolla Yorum Yolla