Yaşam savunucusu, demokrat haber portalı...

Ana Sayfa Politika Güncel Ekonomi Sağlık Ara/Bul Bize Yazın Son Dakika
Dış Haber Magazin Medya Teknoloji Spor Kültür Sanat Linkler Günün Haberleri
 

58986 - 14-10-2015 - 12:18:00
Terim'den direktörü olan Milli takımın Konya'daki maçında büyük saygısızlık
[Sesonline] KONYA- Fatih Terim'den direktörü olan Milli Takım'ın İzlanda'yı 1-0 yenerek, (Avrupa Şampiyonası/Euro 2016) "Fransa 2016"ya gitme hakkı kazandığı maçta büyük saygısızlık yaşandı... Saray ve çevresinin (kliğinin) son yıllarda giderek pervasızlaşan ülkeyi "kutuplaştırma" politikasının vardığı boyut futbol maçında bir kez daha gözler önüne serildi. A Milli futbol takımın Konya'da oynanan İzlanda maçında Ankara Katliamı'ında hayattan kopartılanlar için yapılan "saygı duruşu" sırasında, tribünlerin bir bölümü, 'tekbir' getirdi, saygı duruşunda bulunanları ıslıkla protesto etti, bazı seyircilerin de katliamda hayatını kaybedenleri yuhaladığı görüldü... Irkçı-dinci tezahürata tepki gösteren, tanınmış futbol eğitmenlerinden Mustafa Denizli, Hürriyet gazetesine yuhalamalara isyan ettiğini ifade ederek “Onlar için çarpacak kalbimiz, susacak dudaklarımız yok mu” şeklinde konuştu. Ümit Kıvanç, dün geceki saygısızlığı dile getirdiği yazısında şu ifadeleri kullanarak, Türkiye'nin futbol stadına yansıyan durumunu yorumladı: "New York Times'ta Tim Arango, Türkiye toplumunu artık hiçbir şeyin biraraya getiremediğini yazdı: Ne sevinç (Aziz Sancar'a Nobel ödülü) ne üzüntü (Ankara katliamı). Türkiye'nin, ilk Nobel ödüllü insanına yaptıklarını bilmiyor olmalı. Veya toplumun hatırı sayılır kısmının ötekiler öldüğünde sevindiğini. Azıcık kafa dağıtma umuduyla maçı seyredeyim dedim. Konya ahalisi stadı doldurmuştu. Maçtan önce, nasıl olduysa katliam kurbanları için saygı duruşu yapılması öngörülmüş. Bu tam bir saygısızlık gösterisine dönüştü. Bu gece Konya stadında bulunan ahaliyi tebrik ediyorum; bir toplumun ruh karalığı bu kadar açık, somut, herkes için anlaşılır şekilde ortaya dökülebilirdi. Saygı duruşunu ıslıkladılar, yetmedi, "Ya Allah Bismillah Allahüekber"le iptal ettiler. Bunu, maç içinde, kelimeleri tribün tribün bölüşüp büyük coşkuyla haykırılan, "Vatan-Sana-Canım-Feda"lar, "Ne-Mutlu-Türk'üm-Diyene"ler izledi. Maç spikeri, saygı duruşunu "hayatını kaybeden vatandaşlar için" diye gargaraya getirir ve saygı duruşunun içine edilmesini hiç dert etmezken, vazifeliler tarafından başlatılan ve aslında bütünüyle baştaki saygı duruşuna karşı, ahalinin Ankara'da katledilenler için üzülmediğini bildirme eylemi olan Türklük sloganları karşısında "tüylerinin diken diken olduğunu" belirterek, organizasyonu tamamladı. New York Times muhabiri bilmiyor olabilir: Bu ahalinin bir kısmı öbür kısmını hep öldürmek istedi. Bu işi onun adına genellikle devlet yapıyordu." Ümit Kıvanç'ın "Bir dakikacık saygı gösteremeyenler" başlıklı yazısı şöyle:

[Haberin Devamı..]

57941 - 29-08-2013 - 10:25:00
Futbolda mafyalaşmaya Türkiye sessiz kalırken, Avrupa göz yummadı
[Sesonline] İSTANBUL- Futbolda mafyalaşma ve çeteleşmeye yönelik Türkiye'de yargılamalar sürerken, cezalarda indirim yapıldı, Avrupa ise göz yummadı. Fenerbahçe ve Beşiktaş ağır cezalara çarptırıldı. Türkiye'de ise, Beşiktaş kulübünün şike yapılan dönemdeki başkanı (Yıldırım Demirören) Futbol Federasyonu Başkanlığı'na terfi ettirilirken, Fenerbahçe'nin ilgili başkanı ise kulüp başkanlığını hâlâ sürdürüyor. CAS, Fenerbahçe'nin Avrupa Kupalarından 2 yıllık men cezasını onayladı. Fenerbahçe Kulübü’nün, UEFA Disiplin Kurulu’nun verdiği Avrupa kupalarından iki yıl men cezasıyla ilgili, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’ne (CAS) yaptığı başvurunun kararı açıklandı. CAS'ın Beşiktaş ile ilgili kararını ise önümüzdeki cuma günü açıklaması bekleniyor. UEFA, Avrupa Ligi'ne Fenerbahçe yerine play-off turunda elenen takımlardan birinin, yapılacak kura çekimi sonucunda katılacağını açıkladı.

[Haberin Devamı..]

57857 - 26-06-2013 - 16:09:00
Hükümet şike cezalarını azaltmıştı: Türkiye'nin yapamadığını Avrupa yaptı
[Sesonline] Türkiye'de belgeli, ispatlı, kamera görüntülü "spora hile karıştırma ve kara para operasyonları" sonunda açılan şike davaları sürerken, hükümet yasada değişiklikler yaparak, cezalarda kısmi hafifletmeler gerçekleştirmişti. Türkiye'nin yapamadığını Avrupa yaptı ve ve UEFA Disiplin Kurulu, futbola şike karıştırmaları nedeniyle, Beşiktaş'a 1, Fenerbahçe'ye ise 2+1 yıl Avrupa'dan men cezası verdi. UEFA, şahıslar için ise ek rapor istedi. İki ekibin de 3 gün içinde karara itiraz hakkı var... Öte yandan, Fenerbahçe kongre üyesi Recep Özcan'ın açtığı dava sonucu Başkan Aziz Yıldırım, Asbaşkan İlhan Ekşioğlu ve Hukuk İşleri Sorumlusu Şekip Mosturoğlu'nun kulüp üyelikleri, mahkeme bitene kadar tedbiren donduruldu. Üç kişiyi görevlerinden uzaklaştıran İstanbul Anadolu 5. Asliye Mahkemesi, sarı-lacivertli kulübe kayyum atanması talebini reddetti.

[Haberin Devamı..]

57310 - 28-07-2012 - 12:48:00
'2012 Londra Yaz Olimpiyatları' başladı...
[Sesonline] LONDRA- 2008'de, Çin Halk Cumhuriyeti'nin baş kenti Pekin'de gerçekleşenden sonra, İngiltere'nin başkenti Londra’da yapılacak olan '2012 Yaz Olimpiyatları', gerçekleştirilen büyük bir tören ile açıldı. Üçüncü kez Olimpiyat Oyunları’na ev sahipliği yapan Britanya’nın başkenti Londra’da oyunlar hazırlanan muhteşem bir törenle başladı. Açılış töreninin sanat direktörlüğünü Trainspotting ve Slumdog Millionaire filmlerinden tanıdığımız ünlü yönetmen Danny Boyle yaptı. 10 bin gönüllünün görev aldığı törende Olimpiyat Stadı’nın içine koyun, at, inek, keçi, ördek, kaz, tavuk gibi çiftlik hayvanlarının yer aldığı örnek bir İngiliz Köyü de kuruldu. 10 bin sporcunun yarışacağı dev organizasyon 17 gün sürecek. Türkiye, bu en büyük spor organizasyonuna tarihindeki en fazla branş ve en kalabalık sporcu (114 kişi) kafilesiyle katılıyor. Türkiye kadın voleybol ve basketbol takımları da ilk defa Olimpiyat Oyunları’nda yer alacak.

[Haberin Devamı..]

57262 - 04-07-2012 - 12:46:00
Cezaları az bulan 'Şike Davası' Savcısı karara itiraz edecek...
[Sesonline] İSTANBUL - İstanbul Cumhuriyet Savcısı Ufuk Ermertcan, futbolda şike davasında sanıklara verilen cezaları yetersiz bularak, kararı temyiz edecek. İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 2 Temmuz Pazartesi günü kararı açıklanan futbolda şike davasının savcısı Ufuk Ermertcan'ın, bugün mahkemeye, davayı temyiz etmek için süre tutma anlamına gelen ''müddeti muhafaza'' dilekçesi sunduğu öğrenildi. Hatırlanacağı üzere, şike davası sanıkları yargılanırken, hükümet tasarısının onaylanması ile TBMM, şike yasasında değişiklik yapıp ve suç kapsamını farklılaştırarak, şikeyi "örgütlü suçtan" çıkarmış, "cezalarda indirim"e gitmişti. [» 'Şike Davası' sonuçlandı: Aziz Yıldırım mahkûm oldu ve tahliye edildi....]

[Haberin Devamı..]

57254 - 02-07-2012 - 16:57:00
'Şike Davası' sonuçlandı: Aziz Yıldırım mahkûm oldu ve tahliye edildi....
[Sesonline] İSTANBUL- Şike davasında tutuklu yargılanan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, "örgüt kurmak" suçundan 2 yıl 6 ay, "şike ve teşvik" suçundan ise 3 yıl 9 ay hapis ve 1 milyon 312 bin TL para cezası aldı. Ancak, Yıldırım hapis yattığı süre göz önüne alınarak tahliye edildi. Özel yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 'Şike Davası'nın 22. duruşmasında bugün karar çıktı. Bir yıl önce başlayan soruşturmada sanıklar için istenen ve mahkeme tarafından verilen cezalar şöyle:

[Haberin Devamı..]

56873 - 17-02-2012 - 13:56:00
Şike davasında iddianamenin okunması tamamlandı
[Sesonline] İSTANBUL - Türkiye'nin demokratikleşme mücadelesi ile yakından ilişkili Şike Davası'nın 4. duruşmasında 401 sayfalık iddianamenin okunması tamamlandı. Duruşmaya verilen arada Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Olgun Peker'e "Mayısa kadar tutukluyuz" diye seslendi.Futbolda şike iddialarına ilişkin 23'ü tutuklu 93 sanıklı davanın 4'üncü duruşmasında, 401 sayfalık iddianamenin okunması tamamlandı. ABD'nin önemli gazetelerinden Wall Street Journal "Şike Davası Türkiye'yi Bölüyor" başlıklı haberinde, "Milyarca dolarlık ligde iddia edilen yolsuzluk suçlaması ile düzinelerce kişi hakkında açılan dava, hükümet ve toplumdaki ayrışmaları gözler önüne seriyor" diye yazdı.

[Haberin Devamı..]

56783 - 15-01-2012 - 14:29:00
Lefter Küçükandonyadis: Futbolun en yetenekli unutulmazı
[Sesonline] İSTANBUL - 86 yaşında yaşamını yitiren efsanevi futbolcu Lefter Küçükandonyadis için Şükrü Saracoğlu Stadı'nda tören düzenlendi. Sarı-lacıvertilerin yanı sıra, birçok takım taraftarının da katıldığı törende duygusal anlar yaşandı. Rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede önceki gün vefat eden 86 yaşındaki ''Ordinaryüs'' lakaplı efsane futbolcu için Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda bir tören düzenlendi. Lefter'in naaşını taşıyan cenaze arabası stadın protokol tribünü girişi önündeki yolda görününce stat önünde tören için bekleyen futbolseverler alkışlamaya başladı. Tören, sarı-lacivertli camianın yanı sıra diğer çok sayıda kulübün yöneticileri, temsilcileri ve eski sporcuları olmak üzere, futbol camiasını Kadıköy'de bir araya getirdi. Lefter’in hayatında asla unutamadığı birkaç olaydan biri de 'Varlık Vergisi' nedeniyle ailesinden pek çok insanın Türkiye’yi terk etmek zorunda kalmış olması oldu.

[Haberin Devamı..]

56676 - 06-12-2011 - 20:31:00
Futbol mafyası bastırıyor: Meclis'te 'şikeye göz yumma' ittifakı
[Sesonline] ANKARA- Futbol mafyası bastırıyor, BDP dışında Meclis'te temsil edilen tüm siyasi partiler Cumhurbaşkanı Gül’ün veto ettiği, iktidar ve iki muhalefet partisinin değiştirilmemesi yönünde fikir birliğine vardı ve yasa Perşembe günü yeniden komisyona getiriliyor. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün veto ettiği şike yasası konusunda, iktidar ve iki muhalefet partisi aynı görüşte birleşti. Yasanın Köşk'e aynen iade edilmesinden yana olduklarını açıklayan CHP ve MHP'den sonra AK Parti'den de bu yönde bir açıklama geldi. Öte yandan, AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, şike yasasına ilişkin düzenlemenin halen karşısında olduğunu açıklayarak, "Bunu referanduma götürelim. Kabul edilirse ben milletvekilliğinden istifa edeceğim. Hayır çıkarsa altında imzası bulunan grup başkan vekilleri istifa edecekler mi?" dedi. BDP Eş Başkanı Sehalattin Demirtaş, kamuoyunda "şike yasası" olarak bilinen kanunun TBMM'de yeniden gündeme gelmesi halinde muhalefet edip "hayır" oyu kullanacaklarını söyledi.

[Haberin Devamı..]

56663 - 03-12-2011 - 15:48:00
Arınç: 'Artık hiçbir miletvekili 'şike' yasasını değiştirmeyi öneremez...'
[Sesonline] ANKARA- Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı'nın şike cezasının indirilmesini öngören düzenlemeyi veto etmesini “hayırlı oldu” sözleriyle değerlendirdi. Arınç, “Hiçbir milletvekili tekrar Meclis’e getirmeye cesaret edemez” dedi.

[Haberin Devamı..]

yazılarının devamı..
Futbol Federasyonu'nda arama: İkinci başkan g...Kapitalizmin futbolu: Şike ve medya...
Trabzon gidiyor: Fenerbahçe'nin Şampiyonlar ...Futbolda çeteleşme ve 'temiz ayaklar' operasy...
UEFA'dan Futbol federasyonuna 'ültimatom': 'T...Şike soruşturmasında 20 kişi daha mahkemeye s...
Ahmet Altan: Futbol, silah, para...Operasyonu Balyoz savcısı yürütüyor: Türkiye...
Süreyya Ayhan'a ömür boyu men cezası Barış için pedal çeviren kadınlar Türkiye'ye ...
21. Bodrum Kupası Yat Yarışları'nda kupa 'da...Bodrum Kupası yat yarışları başladı
Terim'in maaşı ikiye katlanarak 220 miyara çı...Spor yazarı Kazım Kanat hayatın kaybetti
Türkiye:2 Ermenistan:0Pekin Olimpiyat Oyunları sona erdi: Çin olimp...
10 bin metrede Avrupa ve Türkiye rekoru: Elva...Çin Halk Cumhuriyeti'nde Olimpiyat şöleni baş...
Fenerbahçe MTK Budapeşte'yi 5-0 yenerek tur a...Frank De Boer: Terim gerçek bir megolamandı
'Hem orada şampiyon olmak istiyoruz, hem de A...Küresel ısınmaya karşı pedal basacaklar: 'Ge...
Euro 2008: Türkiye Almanya'ya 3-2 yenildiBu akşam Türkiye Almanya önünde
Türkiye yarı finalde...'Kültürel soykırım'a karşı etkinlik: Mahalled...
Terim'den 'yenilgi' yorumu: 'Kendimizle yüzle...Ayda 135 milyar maaş alan Terim'den maaşını e...
Sahaya 'aslan' getirilmesi hayvan hakları sav...Süper Lig'in şampiyonu Galatasaray
UAÖ: '2008’de Olimpiyatlar Çin’de insan kakla...G.S'nin yeni başkanı Adnan Polat
Basketbol: ULEB Kupası'nda Beşiktaş çeyrek fi...Fenerbahçe Türkiye'yi sevince boğdu
Futbol Federasyonu'nun yeni başkanı Hasan Doğ...Yine doping: Süreyya Ayhan'a 'ömür boyu yasak...
Gazetecilere taraftar saldırısı kınandıBeşiktaş hezimete uğradı: 8-0
Elvan dünya ikincisiFatih Terim milli takımı açıkladı
Atletizmde altın madalyaAntalya'da simgesel 'Dünya Kupası'
2011 'Dünya Üniversite Kış Oyunları' Erzurum'...TBHP: 'Bisikletli Yaşam hakkı istiyoru...
Askerler Lübnan'a ulaştıBodrum Kupası birincisi 'Randa'
18. Bodrum Kupası başlıyorFormula-1'cilerden Türkiye'ye 5 milyon dolar ...
Futbol karşılaşmaları bugün başlıyorBasketbol turnuvasında İsrail'e protesto
İtalya dünya şampiyonuSeçim yatırımı: Başakşehir'e yeni olimpik sta...
Aziz Yıldırım yeniden Fenerbahçe başkanı...Son 16: İngiltere 1-0 Ekvator
FIFA’dan Türkiye’ye müjdeH Grubu: Suudi Arabistan 0-1 İspanya
G Grubu: İsviçre 2-0 Güney KoreG Grubu: Togo 0-2 Fransa
Fenerbahçe'ye kolay rakip...E Grubu: Gana 2-1 ABD
 
Rejimin Türkiye'ye dayattığı dış politika ülkeyi savaşa sokar mı?
Evet, savaşa sokar, ülkeyi yıkıma götürür
Hayır, çok başarılı bir politika, zafer kazandırır
Fikrim yok

Arif Ali Cangı
Darbe, dokunulmazlıkları da bir çırpıda kaldırıverdi...
Eren Keskin
İnsanlık mevzuatı... / Eren Keskin
Hülya Yalçın
Artçı darbeler...
Nalan Temeltaş
İki seçim arası Elif Baran kırımı… / Nalan Temeltaş
Ragıp Zarakolu
“İtham Ediyorum!” (*) / Ragıp Zarakolu
Talat Ulusoy
İzmir hatırlıyor: İzmir'in kurtuluş ve ganimet bayramı...
Ulus Irkad
Kıbrıs sorunu... (39) / Ulus Irkad
Yalçın Ergündoğan
1846 yapımı Protestan Ermeni Kilisesi'nde Güneş Hızlılar'dan Arp dinlemek
Yalçın Yusufoğlu
Şehitler ölmez, Vatan bölünmez, Milli Takım yenilmez...
Kıbrıs: 1996 sonrası faili meçhul saldırılar bitmemiş daha da azmıştı...
Ulus Irkad: Biz de vatanımızı seviyorduk, hem de onlardan çok (10 bölüm)
Yalçın Yusufoğlu: 'Erkek Kültü'nün kökleri...


22-09-2016
USD : 2.95 YTL
AVRO: 3.31 YTL

Yaşam savunucuları eylemde: 'Hevsel bahçelerindeki de bir Gezi direnişidir'
Kentsel dönüşüm paneli: '1922 yangını İzmir'in kültürel dünyasını yıktı'
Devlet, Ermeni mezarlığını tahrip etti insan kemikleri ortalığa saçıldı...
Panel: Faili derin kayıplarımız
Türkiye'de Sol: Nereden Nereye?
Hrant Dink anısına atölye çalışması: Göçler, Bağlantılar, Açılımlar
Taylan Coşkun: Jean Jaurès öldü mü?
Hançepek son Ermeni'sini kaybetti...
Ermeni soykırımını inkâr, Prof. Justin Mccarthy ve türevleri...

Birlikte aranacak sözcükler arasına * koyunuz!
Google

Biletinizin numarasını arayın.
Kazananlar Tam Liste


5 Günlük Hava TahminiAna Sayfa Politika Güncel Ekonomi Sağlık Dış Haber Magazin Medya Teknoloji Spor["Sesonline" kaynak gösterilmeden sayfalarımızdan alıntı yapılamaz]